Młoda Mowa – spotkanie informacyjno-inspiracyjne

FILM/Webinar

Data dodania: 06.04.2023

Grupa docelowa: Bibliotekarze, Nauczyciele przedmiotowi, Specjaliści w szkole, Wychowawcy

Informacyjno-inspiracyjne spotkanie dla bibliotekarzy i edukatorów o programie „Młoda Mowa – warsztaty i gry słowotwórcze w bibliotekach”, jego idei, materiałach edukacyjnych, formach wsparcia i dotychczasowych efektach programu, pomysłach i wielu inspiracjach.

Nastolatki to najlepsi eksperci od teraźniejszości. Dzięki Młodej Mowie rozwiną słowotwórcze talenty i utrwalą swoje oryginalne słowa w twórczej formie – spisanych, nagranych, śpiewanych, rysowanych, sfotografowanych historii w postaci gier, utworów muzycznych, filmów, zdjęć, wierszy i opowiadań, komiksów czy innych twórczych prac.

Prowadzenie:
Anna Wileczek – doktor habilitowana nauk humanistycznych o specjalności językoznawstwo, profesorka UJK, członkini Zespołu Dydaktycznego Rady Języka Polskiego przy PAN, nauczycielka dyplomowana języka polskiego.

Katarzyna Sołtan-Młodożeniec – koordynatorka programu Młoda Mowa i ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Aktywistka, trenerka i pomysłodawczyni akcji kulturalno społecznych, redaktorka i autorka tekstów o kulturze.
Autorka publikacji (m.in. DoMowy – rodzinne historie o słowach, Jak ja dużo jestem! Elementarz Korczaka, Mała Książka na Noc Bibliotek) oraz programów warsztatów i akcji.

#młodzież #młodamowa #język

Projekt z lotu ptaka

Dwa ćwiczenia na podsumowanie szkolnego projektu młodzieżowego.

Karta pracy projekt młodzieżowy. Zielone ławki

Czy wasza szkoła funkcjonuje zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju Sprawdźcie to!

Karta pracy projekt młodzieżowy. Zielona inwentaryzacja

Gra terenowa jest formą zabawy, w której można potraktować region jako planszę do gry.

Karta pracy projekt młodzieżowy. Zaprzyjaźnij się z naturą

Wspólnie znajdźcie i przeanalizujecie inwestycje oraz aktywności gospodarcze, podjęte na terenie znajdującym się na obszarze chronionym.

Karta pracy projekt młodzieżowy. Szkolne dotleniacze

Wspólnie stwórzcie szkolny dotleniacz, czyli zielone miejsce na terenie waszej szkoły.

Karta pracy projekt młodzieżowy. Natura w otworku

Efektem waszego projektu młodzieżowego będzie m.in.: plener fotograficzny z wykorzystaniem aparatów otworkowych.