Edukacja dzieci uchodźczych

Poznaj materiały Centrum Edukacji Obywatelskiej, które pomogą Ci skutecznie pracować w sytuacji, gdy w szkole obecni są uczniowie i uczennice z Ukrainy. Dzięki nim poradzisz sobie z niepokojem uczniów i rodziców. Utrzymasz także skuteczność nauczania, gdy do ogólnodostępnej klasy dołączą nowi uczniowie oraz przygotujesz się do pracy w oddziałach przygotowawczych.

Najnowsze

Model integracji edukacyjnej

Opracowaliśmy model integracji edukacyjnej, który porządkuje myślenie o wyzwaniach i szansach związanych z integracją uczniów-imigrantów w szkołach. Odpowiada na potrzebę włączenia dzieci z Ukrainy do systemu edukacji i zaadaptowania szkoły do funkcjonowania w nowych warunkach.

Zobacz nagrania z webinariów

Z Centrum Edukacji Obywatelskiej unikniesz frustracji i utrzymasz skuteczność nauczania

Migracje to jeden z tematów, w których specjalizuje się Centrum Edukacji Obywatelskiej

Nasza organizacja od lat zajmuje się poruszaniem tematu migracji i edukacją globalną w polskiej szkole. Wiemy, że jego podejmowanie wymaga odpowiedniego przygotowania i zajmujemy się nim w ramach obszaru programowego Odpowiadaj na globalne wyzwania. 

Zachęcamy do odwiedzenia naszego serwisu, którym dostępnych jest więcej materiałów poświęconych edukacji globalnej i migracjom. To treści niezwykle przydatne w kontekście kryzysu uchodźczego dotykającego Polską i Ukrainę.

Serwis

Migracje

Rozmawiajmy o migracjach, bo to jedno z globalnych wyzwań, ale też część naszej codzienności, np. kiedy pojawiają się sąsiedzi, którzy mówią w innym języku.

?>