Jak być wychowawcą/wychowawczynią w tym trudnym roku szkolnym? Nagranie webinarium

FILM/Webinar

Informacje o materiale

Data dodania: 13.08.2020

Grupa docelowa: Wychowawcy

Opis materiału

Zapraszamy Was na spotkanie online, podczas którego wspólnie będziemy zastanawiać się „jak być wychowawcą w tym trudnym roku szkolnym 2020/2021”. Chcemy wspólnie z Wami:
– Przygotować się psychicznie do powrotu do szkoły 1 września (O czym warto pomyśleć i na jakie pytania sobie odpowiedzieć, zanim spotkamy się z klasą).
– Wymienić się przemyśleniami o tym, jaka jest sytuacja psychologiczna uczniów i uczennic powracających do szkoły po wakacjach (Czego się obawają? Jak mogą się czuć).
– Zastanowić się na tym, jak przywrócić klasie poczucie wspólnoty i zintegrować młodych ludzi, którzy z powodu edukacji zdalnej i wakacji nie widzieli się od wielu miesięcy.
– Porozmawiać o sytuacji zespołu klasowego, który dopiero tworzy się w tym trudnym roku szkolnym (Jak pracować z nową klasą, która dopiero poznaje się wzajemnie w tych trudnych warunkach).
Chcemy zachęcić Was do wspólnej refleksji, a także przekazać dobre praktyki i pomysły do wykorzystania podczas lekcji. Webinarium będzie także okazją do poznania możliwości uzyskania wsparcia w pracy wychowawczej z uczniami i uczennicami, które oferuje Centrum Edukacji Obywatelskiej w tym roku szkolnym.

Dla kogo jest to webinarium?

Webinarium kierujemy do:
– wychowawców i wychowawczyń klas, którzy we wrześniu spotkają się ze swoimi podopiecznymi po przerwie,
– wychowawców i wychowawczyń klas, którzy w tym roku szkolnym obejmują opiekę nad nową klasą,
– wszystkich nauczycieli i nauczycielek zainteresowanych tematami wychowawczymi.

– Jędrzej Witkowski – Prezes Centrum Edukacji Obywatelskiej, związany z fundacją od 2005 roku. Doktor nauk społecznych (Uniwersytet SWPS) i absolwent stosunków międzynarodowych (Uniwersytet Warszawski). Autor lub współautor materiałów edukacyjnych, kursów e-coachingowych, scenariuszy zajęć i podręczników (m.in. Kształcenie obywatelskie w szkole samorządowej, Edukacja globalna w szkole, Cały świat w klasie, Przewodnik dla opiekunów samorządów uczniowskich, Młody obywatel). Jako trener pracuje z nauczycielami, doradcami metodycznymi, wydawcami podręczników i przedstawicielami organizacji pozarządowych. Autor lub współautor kilku opracowań naukowych na temat edukacji globalnej i edukacji obywatelskiej.

– Emilia Kędziorek – Koordynatorka programu wsparcia „Wychowanie to podstawa” w Centrum Edukacji Obywatelskiej, nauczycielka licealna z 25-letnim stażem (język łaciński, język polski, wiedza o kulturze), certyfikowana trenerka mindfulness, zainteresowana zastosowaniem metod uważności w pracy z uczniami i nauczycielami.– Izabela Jaskółka-Turek – Pedagog szkolny, terapeuta i pedagog specjalny w Szkole Podstawowej nr 2 Będzinie. Prowadzi zajęcia dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych: dyslektycznych, z zaburzeniami w rozwoju emocjonalno-społecznym, z niepełnosprawnością. Trenerka Centrum Edukacji Obywatelskiej w programie Szkoła Ucząca Się.

Tomasz Kołodziejczyk – Socjolog, wychowawca, współautor programów „Spójrz Inaczej” i „Spójrz inaczej na agresję”, certyfikowany specjalista terapii uzależnień, od wielu lat wspiera, szkoli i superwizuje wychowawców i nauczycieli, zwłaszcza w obszarach uczenia umiejętności psychospołecznych, rozwiązywania problemów wychowawczych, prowadzenia klasy, pracy wokół agresji i przemocy, uzależnień behawioralnych oraz coachingu nauczycielskiego.

Materiały dodatkowe

Jak byc wychowawca klasy w roku szkolnym 2020/2021?

Pobierz

Podobne materiały

Film lub webinarium

Emocje? Daj spokój! – jak rozmawiać z nastolatkami...

Zobacz
Film lub webinarium

Jak rozmawiać z młodzieżą o klimacie?

Projektowanie dostępnego uczenia się (UDL) to nowoczesne podejście do nauczania, które pozwala tworzyć lekcje uwzględniające potrzeby wszystkich
Zobacz
Film lub webinarium

Sztuka (w) edukacji. Jak korzystać ze sztuki w...

Obejrzyj webinarium „Sztuka (w) edukacji. Jak korzystać ze sztuki w szkole?”. Webinarium prowadzi Marta Przybył z Muzeum
Zobacz
Publikacja

Dobre praktyki w projektach młodzieżowych na rzecz zmiany

Zobacz
Film lub webinarium

Niegrzeczne, zestresowane czy skrzywdzone? Jak wspierać ucznia i...

Jak pracować z uczniem ze złożoną historią, nie tracąc przy tym własnych zasobów? Jak dostrzec więcej niż
Zobacz
Film lub webinarium

Trzeba mieć zdrowie i nerwy, by (się) uczyć....

Nowy przedmiot to szansa, by troska o zdrowie – psychiczne, fizyczne i społeczne – stała się kluczowym
Zobacz
Scenariusz lub ćwiczenie

Kosmiczne rewolucje. Spektakl

Zobacz
Publikacja

Myśląc o wieloetniczności

Zobacz
Scenariusz lub ćwiczenie

„Z Krainy Stresu do Krainy Spokoju” Kurs Nawigacji...

Materiał dodatkowy do projektów CEO opartych na metodzie Better Learning Programme (BLP) przeznaczony dla uczniów i uczennic.
Zobacz
Scenariusz lub ćwiczenie

„Z Krainy Stresu do Krainy Spokoju” Kurs Nawigacji...

Materiał dodatkowy do projektów CEO opartych na metodzie Better Learning Programme (BLP) przeznaczony dla uczniów i uczennic.
Zobacz
Film lub webinarium

Jak utrzymać zaangażowanie uczniów w projekcie edukacyjnym?

Wszystko, co musisz wiedzieć o zaangażowaniu uczniów, by kontynuować i doprowadzić projekt edukacyjny do finału.
Zobacz
Film lub webinarium

Dobrostan psychiczny i dobre relacje w szkole

Webinar z psychologiem poświęcony budowaniu dobrych relacji w szkole i zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzież
Zobacz
Biblioteka materiałów

Chcesz usystematyzować swoją wiedzę z tego obszaru?

Przejdź do sekcji TEMATY