Autor/-ka: Urszula Markowska-Manista

Data dodania: 15.02.2023

Grupa docelowa: Wychowawcy, Nauczyciele przedmiotowi, Dyrektorzy

Materiał pt. „Specyfika pracy z uczniami z doświadczeniem wymuszonej migracji – wsparcie w zakresie potrzeb emocjonalnych” skierowany jest do nauczycieli i dyrektorów szkół, którzy chcą wiedzieć więcej, w jaki sposób wymuszona migracja wpływa na proces ucznia się uczniów z Ukrainy (i nie tylko!) w ich szkołach.

Dyrektorzy i nauczyciele z prezentowanego materiału dowiedzą się z jakimi wyzwaniami i trudnościami mierzą się uczniowie z doświadczeniem migracji, jak to wpływa na nawiązywanie przez nich relacji i funkcjonowanie w szkole, co to oznacza dla całego środowiska szkolnego, jak w związku z tym organizować wsparcie. Budowanie zrozumienia dla potrzeb i możliwości, wszystkich członków społeczności szkolnej, wrażliwość kulturowa, danie sobie czasu i obdarowywanie życzliwą uwagą – mogą pomóc w tym procesie. Tekst zawiera wskazówki dotyczące radzenia sobie z sytuacjami trudnymi wychowawczo.

Projekt z lotu ptaka

Dwa ćwiczenia na podsumowanie szkolnego projektu młodzieżowego.

Karta pracy projekt młodzieżowy. Zielone ławki

Czy wasza szkoła funkcjonuje zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju Sprawdźcie to!

Karta pracy projekt młodzieżowy. Zielona inwentaryzacja

Gra terenowa jest formą zabawy, w której można potraktować region jako planszę do gry.

Karta pracy projekt młodzieżowy. Zaprzyjaźnij się z naturą

Wspólnie znajdźcie i przeanalizujecie inwestycje oraz aktywności gospodarcze, podjęte na terenie znajdującym się na obszarze chronionym.