Podejmij wyzwanie i zostań Mistrzem Klimatu!

Data dodania: 13.09.2021

Grupa docelowa: Nauczyciele przedmiotowi, Wychowawcy, Specjaliści w szkole, Bibliotekarze

Zgodnie z przeprowadzonymi przez Cartoon Network badaniami, aż 88% dzieci w wieku od 6 do 12 lat martwi się zmianami klimatycznymi. Prawie tyle samo respondentów wierzy w swój indywidualny wkład w ratowanie planety (85%). Jako partner merytoryczny kampanii „Mistrzowie klimatu Cartoon Network”, Centrum Edukacji Obywatelskiej przygotowało materiały edukacyjne z myślą o uczniach i uczennicach klas I-III, aby od najmłodszych lat kształtować w nich przekonanie, że każdy krok jest ważny w walce o czystą planetę. Materiały obejmują: wprowadzenie, scenariusz lekcji stacjonarnej (45 min.), scenariusz lekcji zdalnej (30 min.), prezentację oraz kartę pracy z zadaniem domowym. Więcej informacji o kampanii na stronie Cartoon Network.

Wprowadzenie do materiałów - Mistrzowie klimatu

Scenariusz lekcji stacjonarnej - Mistrzowie klimatu

Scenariusz lekcji zdalnej - Mistrzowie klimatu

Prezentacja Cartoon Network

format: pptx

Karta pracy - Mistrzowie klimatu

Luty – miesiąc bez plastiku

Lipiec bez plastiku to okazja, aby wprowadzić do swojego życia nowe nawyki w duchu zero waste.

Spotkanie w Pradze. 12 punktów widzenia na zmianę...

Spotkanie uczestników 1Planet4All, projektu międzynarodowego konsorcjum organizacji pozarządowych z 12 krajów europejskich.

Międzynarodowy Dzień Dziewczynek

Międzynarodowy Dzień Dziewczynek ma na celu zwrócenie uwagi na nierówności płci, które wpływają na życie dziewczynek na

Kryteria realizacji projektu uczniowskiego

Kryteria, które pozwolą grupom uczniowskim ocenić jakoś realizowanych działań.

Karta pracy – projekt rzeczniczy

Karty pracy, które są narzędziem dla nauczyciela/nauczycielki, który wspiera pracę z młodzieżą i pomaga jej zaplanować projekt
Dobra praktyka

Dobre praktyki z programu „Weź oddech”

Publikacja przeznaczona jest głównie dla nauczycieli i nauczycielek, którzy szukają inspiracji i pomysłów do podjęcia projektu nt.

Materiał merytoryczny dotyczący niskiej emisji

Przewodnik jest narzędziem dla uczniów i uczennic oraz nauczycieli i nauczycielek, którzy chcą zdobywać wiedzę nt. niskiej
Gra Edukacyjna

Quiz „Weź oddech”

Quiz pozwala sprawdzić wiedzę na temat niskiej emisji.

Scenariusze zajęć nt. niskiej emisji

Publikacja zawiera scenariusze o niskiej emisji na lekcje chemii, biologii i WOSu.

Współpraca – dobre praktyki

Materiał zawiera relacje nauczycielek, które razem z uczniami realizowały projekt na rzecz czystego powietrze we współpracy z
Dobra praktyka

Praktyczne wskazówki – szkoła na rzecz czystego powietrza

Zbiór dobryk praktyk i inspiracji, jak działać na rzecz czystego powietrza w szkole.

Prezentacje multimedialne o niskiej emisji

Zestaw gotowych prezentacji, które pomogą nauczycielom i nauczycielkom poruszać temat niskiej emisji na lekcjach.