Podejmij wyzwanie i zostań Mistrzem Klimatu!

Data dodania: 13.09.2021

Grupa docelowa: Nauczyciele przedmiotowi, Wychowawcy, Specjaliści w szkole, Bibliotekarze

Zgodnie z przeprowadzonymi przez Cartoon Network badaniami, aż 88% dzieci w wieku od 6 do 12 lat martwi się zmianami klimatycznymi. Prawie tyle samo respondentów wierzy w swój indywidualny wkład w ratowanie planety (85%). Jako partner merytoryczny kampanii „Mistrzowie klimatu Cartoon Network”, Centrum Edukacji Obywatelskiej przygotowało materiały edukacyjne z myślą o uczniach i uczennicach klas I-III, aby od najmłodszych lat kształtować w nich przekonanie, że każdy krok jest ważny w walce o czystą planetę. Materiały obejmują: wprowadzenie, scenariusz lekcji stacjonarnej (45 min.), scenariusz lekcji zdalnej (30 min.), prezentację oraz kartę pracy z zadaniem domowym. Więcej informacji o kampanii na stronie Cartoon Network.

Wprowadzenie do materiałów - Mistrzowie klimatu

Scenariusz lekcji stacjonarnej - Mistrzowie klimatu

Scenariusz lekcji zdalnej - Mistrzowie klimatu

Prezentacja Cartoon Network

format: pptx

Karta pracy - Mistrzowie klimatu

Strategie oceniania kształtującego

Koncepcję pięciu strategii oceniania kształtującego można uznać za vademecum dla każdego, kto dąży do wysoko efektywnych doświadczeń

Co daje ocenianie kształtujące nauczycielowi?

Jaki wpływ na pracę nauczycieli ma ocenianie kształtujące? Co wnosi do praktyki nauczycielskiej?

Europa i Afryka Północna w 100% zasilane OZE?

Artykuł omawia warunki koniecznie do wdrożenia planu zasilania Europy i Afryki Północnej w 100% z OZE.

Czy przestrzeń w Waszej szkoły pomaga się uczyć?

Materiał zawiera listę pytań, która pomoże Wam sprawdzić, na ile przestrzeń edukacyjna Waszej szkoły odpowiada na potrzeby
Dobra praktyka

Jak rozmawiać o migracjach na lekcjach biologii?

Zielony transport – wywiad z Aleksandrem Buczyńskim

Wywiad z Aleksandrem Buczyńskim, wieloletnim aktywistą Zielonego Mazowsza - ekologicznej organizacji pożytku publicznego.

Materiał do omawiania sytuacji społeczno-politycznej pod kątem migracji

Sytuacja wybranych krajów a migracje ludności. Materiał pomocniczy do zajęć przedmiotowych

Materiał pomocniczy do filmu Josef Fares: ZOZO

Materiał pomocniczy do filmu JOSEF FARES: ZOZO. Pomysły na lekcje wiedzy o kulturze, języka polskiego i godzinę

Rola mediów w kształtowaniu opinii publicznej

Jaką rolę w kształtowaniu opinii publicznej pełnią media? Scenariusz zajęć na lekcje języka polskiego dla szkół ponadpodstawowych

Fakty i mity o uchodźcach

Fakty i mity o uchodźcach. Materiał pomocniczy do zajęć o uchodźstwie i migracjach
Dobra praktyka

Klub Dobrej Rozmowy o książce, filmie czy sztuce

Klub dobrej rozmowy. Jak stworzyć klub dyskusyjny o migracjach - instrukcja krok po kroku.

Gościnność w językach świata

Gościnność w językach świata, czyli jak słowa tworzą kulturę. Materiał merytoryczny