Moduł 8 kursu ,,Młodzi Przedsiębiorczy” dla uczennic i uczniów

Scenariusz lub ćwiczenie

Informacje o materiale

Data dodania: 07.07.2022

Grupa docelowa: Nauczyciele przedmiotowi, Uczniowie

Opis materiału

W ostatnim module ,,Zarządzanie własnymi talentami i planowanie ścieżek zawodowych” uczestniczki i uczestnicy kursu zastanawiają się, nad tym czy każdy z nas ma talenty, czy są one wrodzone i czy można je wykształcać? Nad jakimi talentami warto pracować? Moduł poświęcony jest istotnym cechom i kompetencjom przedsiębiorczego człowieka. Uczestnicy będą mogli zastanowić się nad swoimi talentami i mocnymi stronami oraz możliwościami ich wykorzystania zarówno w programie jak i w przyszłości. Będzie to stanowiło podstawę do refleksji, stawiania sobie celów i wyznaczania ścieżek zawodowych na przyszłość. Zwrócimy też uwagę, na to jak ważne jest planowanie i ustalanie priorytetów jako nieodzowny i podstawowy element osiągania sukcesów nie tylko w wymiarze finansowym. Uczniowie nauczą się sposobów i metod, którą ułatwią osiągnięcie zakładanych celów.

Materiał powstał we współpracy z ING Bank Śląski i Fundacją ING Dzieciom.

Pobierz materiał

Moduł VIII. Mat. dyd. Finanse w firmie

format: pdf

wielkość: 1,03 MB

Pobierz

Moduł VIII. Zadania

format: pdf

wielkość: 1,03 MB

Pobierz

Podobne materiały

Publikacja

Edukacja Obywatelska. Lekcje z „Przewodnika Obywatelskiego”.

Fragmenty podręcznika "Przewodnik Obywatelski", Materiały o wartościach, państwie, prawie i geopolityce.
Zobacz
Publikacja

Kodeks dobrych praktyk dla klimatu i środowiska. Wydanie...

Publikacja zawiera porady, jak zmniejszyć negatywny wpływ codziennych aktywności biurowych i różnych przedsięwzięć organizacyjnych na środowisko.
Zobacz
Scenariusz lub ćwiczenie

Autonomia ucznia: zaplanuj ją na każdym etapie lekcji.

Materiał dla nauczycieli, którzy chcą świadomie włączać autonomię uczniowską do lekcji, jako element zadań edukacyjnych, przebiegu dyskusji
Zobacz
Film lub webinarium

Kręgi wspólnoty – 1. semestr edukacji obywatelskiej.

Webinarium pogłębiające dla nauczycieli edukacji obywatelskiej - metody, dobre praktyki i gotowe rozwiązania.
Zobacz
Film lub webinarium

Uczy się, bo chce. O lekcji, która daje...

Dowiedz się jak sprawić, by uczniowie chcieli się uczyć, bo rozumieją po co? Poznaj strategie, które budują
Zobacz
Publikacja

Portfolio jako pomoc w kształceniu edukacji obywatelskiej

Portfolio to taki twój osobisty „zeszyt sukcesów” – miejsce, w którym zbierasz wszystko co pokazuje, czego się
Zobacz
Gra Edukacyjna

Plakat edukacyjny do pracy z Przewodnikiem KIWI

Zobacz
Publikacja

Młodzi w Akcji 2025/26. Krótki i praktyczny przewodnik...

Minipublikacja dla uczestników edycji Młodzi w Akcji 2025/26. Zawiera harmonogram, opis zadań w programie, materiały oraz propozycje
Zobacz
Scenariusz lub ćwiczenie

Scenariusz o diagnozie lokalnej do wykorzystania na lekcji...

Scenariusz lekcji o diagnozie lokalnej do wykorzystania na lekcji edukacji obywatelskiej.
Zobacz
Scenariusz lub ćwiczenie

Karty do analizy mechanizmów manipulacji i dezinformacji

Zobacz
Materiał graficzny

Plakat do powieszenia w szkole z działaniami obywatelskimi

Plakat przedstawiający działania obywatelskie z przedmiotu Edukacja Obywatelska.
Zobacz
Film lub webinarium

Film dla zespołów uczniowskich o metodzie projektu ,,Wasz...

Film dla uczniów i uczennic o metodzie projektu.
Zobacz
Biblioteka materiałów

Chcesz usystematyzować swoją wiedzę z tego obszaru?

Przejdź do sekcji TEMATY