Młody Obywatel. Uczniowskie projekty na rzecz społeczności lokalnej.

Data dodania: 08.07.2022

Grupa docelowa: Nauczyciele przedmiotowi

Przedstawiamy przewodnik dla nauczycieli i nauczycielek, jak krok po kroku realizować projekt uczniowski na rzecz społeczności lokalnej. Nauczyciel/ka otrzymuje materiały wprowadzające do nowych zagadnień w szkolnej edukacji, jakimi są społeczność lokalna, kapitał społeczny i przedsiębiorczość społeczna. Zapoznanie się z nimi pozwoli na przeprowadzenie zajęć z uczniami, a następnie na wsparcie grupy w realizacji ich projektu. Scenariusze lekcji, które proponujemy mogą urozmaicić lekcje WOS. Można je realizować z całą klasą lub z grupą osób zainteresowanych tematyką lokalną na zajęciach dodatkowych. Praca, którą uczniowie i uczennice mają wykonać w małych zespołach pozwala im odkryć wartościowe cechy najbliższej okolicy. Tworząc mapy, robiąc wywiady i zdjęcia, badają swoją społeczność.
W publikacji wspieramy nauczycieli i nauczycielki scenariuszami, pomagamy omówić wyniki badań, wybrać temat projektu, a następnie go zrealizować.

Publikacja wydana w ramach projektu „Partnerstwo na rzecz instytucjonalizacji ekonomii społecznej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

ISBN 978-83-61638-24-7

Rok wydania: 2011