Kurs internetowy „Młodzi na rzecz czystego powietrza”

Data dodania: 30.11.2021

Grupa docelowa: Nauczyciele przedmiotowi, Uczniowie

Zapraszamy do realizacji III modułowego e-kursu „Młodzi na rzecz czystego powietrza”. Kurs ma na celu pomoc grupie uczniowskiej w zrealizowaniu projektu uczniowskiego oraz zwiększyć wiedzę młodzieży na temat niskiej emisji. Rolą nauczyciela/nauczycielki jest wsparcie uczniów i uczennic w zrealizowaniu e-kursu poprzez przekazanie uczniom treści kursu internetowego i stworzenie warunków, w których mogą wykonywać zadania (komputer z dostępem do Internetu), sala, z krzesłami ułożonymi najlepiej w koło oraz materiały: duże arkusze, flamastry, karteczki samoprzylepne, kartki a4 oraz taśma. Dzięki realizacji kursu młodzież pozna metodę projektu edukacyjnego oraz zastanowi się, jak może wpłynąć na poprawę stanu powietrza w okolicy.

E-kurs "Młodzi na rzecz czystego powietrza" instrukcja dla nauczyciela

E-kurs "Młodzi na rzecz czystego powietrza" moduł 1

E-kurs "Młodzi na rzecz czystego powietrza" moduł 2

E-kurs "Młodzi na rzecz czystego powietrza" moduł 3

Podatki. Scenariusze zajęć

Zestaw 3 scenariuszy zajęć dotyczących podatków.

Edukacja o polityce. Przewodnik metodyczny

Publikacja jak prowadzić w szkole edukację o polityce.

Zrozumieć politykę UE- Pomoc humanitarna i ochrona ludności

Publikacja poświęcona działaniom, jakie podejmuje UE w zakresie pomocy ofiarom klęsk żywiołowych i konfliktów oraz ochrony osób

Unia i świat – scenariusze lekcji dla nauczycieli

Scenariusze lekcji dla nauczycieli WOS oraz wychowawców na temat celów i form pomocy rozwojowej i humanitarnej Unii

Wspólny rynek UE – scenariusze lekcji dla nauczycieli

Scenariusze lekcji dla nauczycieli WOS oraz wychowawców na temat 4 swobód wspólnego rynku Unii Europejskiej.

Prawa podstawowe UE – scenariusze lekcji dla nauczycieli

Scenariusze lekcji dla nauczycieli WOS oraz wychowawców na temat praw podstawowych obywateli Unii Europejskiej.

Karta praw podstawowych Unii Europejskiej

Karta praw podstawowych Unii Europejskiej - Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej.

Świat zaczyna się blisko mnie – globalne myślenie...

Lokalna społeczność w otaczającym nas świecie może mieć istotny wpływ na na zmianę klimatu, pomimo pozornie sprzecznych

Temat: Europa. Scenariusze lekcji europejskiej

Publikacja zawiera 16 scenariuszy lekcji o tematyce europejskiej do realizacji treści programowych różnych przedmiotów.

Wartości Unii Europejskiej – scenariusze lekcji dla nauczycieli

Scenariusze lekcji dla nauczycieli WOS oraz wychowawców na temat wartości, na których opiera się Unia Europejska.

UE & ja

Publikacja zawiera informacje o tym, jak powstała UE, jak funkcjonuje i jak wpływa na życie jej obywateli.

Podsumowanie warsztatu „Co to jest dobra żywność?”

Artykuł podsumowujący spotkanie online "Co to jest dobra żywność?" wspierający w realizacji zadań interdycyplinarnych o tym samym