Jakie skutki powoduje zmiana klimatu?

Scenariusz lub ćwiczenie

Informacje o materiale

Data dodania: 08.04.2022

Grupa docelowa: Nauczyciele przedmiotowi

Opis materiału

Proponowany scenariusz jest oparty o metodę dialogiczną P4C, czyli dociekania filozoficzne. Uczniowie i uczennice będą dyskutować o wpływie zmiany klimatu na życie na Ziemi dawniej i obecnie. W tej metodzie to młodzież tworzy pytania do dociekań i wybiera to, które ich zdaniem jest najlepsze, najciekawsze.

Pobierz materiał

Scenariusz zajęć „Jakie skutki powoduje zmiana klimatu?"

format: pdf

wielkość: 1,78 MB

Pobierz

Podobne materiały

Publikacja

Fotoreportaż – Młodzi Głosują 2019

Fotoreportaż jest sposobem na wizualne przedstawienie wybranego tematu i metodą zbierania informacji o nim.
Zobacz
Publikacja

Vlog – Młodzi Głosują 2019

Czym jest vlog, czyli po polsku: wideoblog? W jaki sposób go założyć i prowadzić? Zajrzyjcie i przekonajcie
Zobacz
Publikacja

Sondaż uliczny – Młodzi Głosują 2019

Krok po kroku przygotowanie i przeprowadzenie sondażu. Sondaż uliczny to jedna z metod zbierania opinii na wybrany
Zobacz
Publikacja

Poradnik dla rodziców Żyję zdrowo

Poradnik dla rodziców. Jak możemy wspierać nasze dzieci w budowaniu zdrowych nawyków?
Zobacz
Scenariusz lub ćwiczenie

Refleksownik – Żyję Zdrowo

Zobacz
Artykuł

Check lista warunków sprzyjających demokracji i samorządności uczniowskiej...

Lista z opisanymi warunkami sprzyjającymi demokracji i samorządności uczniowskiej w szkole.
Zobacz
Artykuł

Metody diagnozy potrzeb uczniów

Opis różnorodnych narzędzi do sprawdzania potrzeb i zainteresowań uczniów wraz z zastosowaniem oraz zaletami i ograniczeniami dla
Zobacz
Podcast

Zdrowie na piątkę – podcast programu Żyję zdrowo

W podcaście Zdrowie na piątkę dziennikarka Aleksandra Żaczek rozmawia z ekspertami i ekspertkami o edukacji zdrowotnej.
Zobacz
Publikacja

Dobrostan w szkole. Do dzieła! Obszar trzeci

Przyjazna szkoła. Dobrostan w szkole. Do dzieła! Obszar 3: Rozwiązywanie konfliktów i przeciwdziałanie przemocy rówieśniczej.
Zobacz
Publikacja

Dobrostan w szkole. Do dzieła! Obszar drugi

Przyjazna szkoła. Dobrostan w szkole. Do dzieła! Obszar 2: Samoregulacja emocjonalna i redukcja stresu.
Zobacz
Publikacja

Dobrostan w szkole. Do dzieła! Obszar pierwszy

Przyjazna szkoła. Dobrostan w szkole. Do dzieła! Obszar 1: Budowanie relacji społecznych z elementami edukacji międzykulturowej.
Zobacz
Scenariusz lub ćwiczenie

Scenariusze Wyzwań Klasowych dla klas 4-8 w ramach...

Zobacz
Biblioteka materiałów

Chcesz usystematyzować swoją wiedzę z tego obszaru?

Przejdź do sekcji TEMATY