Jak zorganizować zdalną edukację w szkole?

FILM/Webinar

Data dodania: 22.04.2020

Grupa docelowa: Dyrektorzy

Drodzy Dyrektorzy i Drogie Dyrektorki,

Rozporządzenie MEN dotyczące organizacji pracy szkół stawia Was przed trudnym zadaniem zorganizowania nauczania na odległość. Poza wyzwaniami takimi jak na przykład konieczność doboru narzędzi, z których będą korzystać nauczyciele i nauczycielki, a docelowo uczniowie i uczennice w kluczowych obszarach działania szkoły, dodatkowym utrudnieniem jest także bardzo mała ilość czasu.

Zachęcamy Was do obejrzenia webinarium, które przygotowaliśmy specjalnie dla dyrektorów i dyrektorek szkół. Jego celem było wsparcie Was w realizacji tego niezwykle wymagającego zadania.

Podczas webinarium przedstawiliśmy
– najważniejsze informacje dotyczące edukacji zdalnej (Czym ona jest, a czym nie jest? Co w tym obszarze jest możliwe, a co może okazać się zbyt trudne?),
– odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące nowego rozporządzenia MEN dotyczącego organizacji pracy zdalnej,
– konkretne pomysły na organizację pracy zdalnej w szkole dla dyrektorów.

W webinarium wzięli udział eksperci edukacyjni, a także dyrektorzy szkół. Na pytania i wątpliwości dotyczące rozporządzenia odpowie Ewa Halska, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty.

Zapraszamy do oglądania!

Materiały dodatkowe

Prezentacja

Dla dyrektorów: Jak zorganizować edukację zdalną w szkole?

Projekt z lotu ptaka

Dwa ćwiczenia na podsumowanie szkolnego projektu młodzieżowego.

Karta pracy projekt młodzieżowy. Zielone ławki

Czy wasza szkoła funkcjonuje zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju Sprawdźcie to!

Karta pracy projekt młodzieżowy. Zielona inwentaryzacja

Gra terenowa jest formą zabawy, w której można potraktować region jako planszę do gry.

Karta pracy projekt młodzieżowy. Zaprzyjaźnij się z naturą

Wspólnie znajdźcie i przeanalizujecie inwestycje oraz aktywności gospodarcze, podjęte na terenie znajdującym się na obszarze chronionym.