Jak być wychowawcą/wychowawczynią w tym trudnym roku szkolnym? Nagranie webinarium

FILM/Webinar

Data dodania: 13.08.2020

Grupa docelowa: Wychowawcy

Zapraszamy Was na spotkanie online, podczas którego wspólnie będziemy zastanawiać się „jak być wychowawcą w tym trudnym roku szkolnym 2020/2021”. Chcemy wspólnie z Wami:
– Przygotować się psychicznie do powrotu do szkoły 1 września (O czym warto pomyśleć i na jakie pytania sobie odpowiedzieć, zanim spotkamy się z klasą).
– Wymienić się przemyśleniami o tym, jaka jest sytuacja psychologiczna uczniów i uczennic powracających do szkoły po wakacjach (Czego się obawają? Jak mogą się czuć).
– Zastanowić się na tym, jak przywrócić klasie poczucie wspólnoty i zintegrować młodych ludzi, którzy z powodu edukacji zdalnej i wakacji nie widzieli się od wielu miesięcy.
– Porozmawiać o sytuacji zespołu klasowego, który dopiero tworzy się w tym trudnym roku szkolnym (Jak pracować z nową klasą, która dopiero poznaje się wzajemnie w tych trudnych warunkach).
Chcemy zachęcić Was do wspólnej refleksji, a także przekazać dobre praktyki i pomysły do wykorzystania podczas lekcji. Webinarium będzie także okazją do poznania możliwości uzyskania wsparcia w pracy wychowawczej z uczniami i uczennicami, które oferuje Centrum Edukacji Obywatelskiej w tym roku szkolnym.

Dla kogo jest to webinarium?

Webinarium kierujemy do:
– wychowawców i wychowawczyń klas, którzy we wrześniu spotkają się ze swoimi podopiecznymi po przerwie,
– wychowawców i wychowawczyń klas, którzy w tym roku szkolnym obejmują opiekę nad nową klasą,
– wszystkich nauczycieli i nauczycielek zainteresowanych tematami wychowawczymi.

– Jędrzej Witkowski – Prezes Centrum Edukacji Obywatelskiej, związany z fundacją od 2005 roku. Doktor nauk społecznych (Uniwersytet SWPS) i absolwent stosunków międzynarodowych (Uniwersytet Warszawski). Autor lub współautor materiałów edukacyjnych, kursów e-coachingowych, scenariuszy zajęć i podręczników (m.in. Kształcenie obywatelskie w szkole samorządowej, Edukacja globalna w szkole, Cały świat w klasie, Przewodnik dla opiekunów samorządów uczniowskich, Młody obywatel). Jako trener pracuje z nauczycielami, doradcami metodycznymi, wydawcami podręczników i przedstawicielami organizacji pozarządowych. Autor lub współautor kilku opracowań naukowych na temat edukacji globalnej i edukacji obywatelskiej.

– Emilia Kędziorek – Koordynatorka programu wsparcia „Wychowanie to podstawa” w Centrum Edukacji Obywatelskiej, nauczycielka licealna z 25-letnim stażem (język łaciński, język polski, wiedza o kulturze), certyfikowana trenerka mindfulness, zainteresowana zastosowaniem metod uważności w pracy z uczniami i nauczycielami.– Izabela Jaskółka-Turek – Pedagog szkolny, terapeuta i pedagog specjalny w Szkole Podstawowej nr 2 Będzinie. Prowadzi zajęcia dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych: dyslektycznych, z zaburzeniami w rozwoju emocjonalno-społecznym, z niepełnosprawnością. Trenerka Centrum Edukacji Obywatelskiej w programie Szkoła Ucząca Się.

Tomasz Kołodziejczyk – Socjolog, wychowawca, współautor programów „Spójrz Inaczej” i „Spójrz inaczej na agresję”, certyfikowany specjalista terapii uzależnień, od wielu lat wspiera, szkoli i superwizuje wychowawców i nauczycieli, zwłaszcza w obszarach uczenia umiejętności psychospołecznych, rozwiązywania problemów wychowawczych, prowadzenia klasy, pracy wokół agresji i przemocy, uzależnień behawioralnych oraz coachingu nauczycielskiego.

Materiały dodatkowe

Jak byc wychowawca klasy w roku szkolnym 2020/2021?