Edukacja globalna w polskiej szkole. Raport z badań wśród nauczycielek i nauczycieli III etapu edukacyjnego

Data dodania: 23.09.2021

Grupa docelowa: Bibliotekarze, Dyrektorzy, Nauczyciele przedmiotowi, Nauczyciele świetlicy, Rodzice, Specjaliści w szkole, Wychowawcy

Raport przedstawia wyniki badań nauczycieli i nauczycielek przeprowadzonych przez CEO w 2013 roku. Materiał przybliża odpowiedzi na pytanie dotyczące miejsca edukacji globalnej w polskiej szkole oraz sposobów włączania zagadnień globalnych w ramach poszczególnych przedmiotów, które zostały objęte badaniem. Składa się z pięciu rozdziałów: 1) założenia metodologiczne, 2) stosunek nauczycieli/ek do edukacji globalnej w szkole, 3) istniejąca infrastruktura wspierająca realizację edukacji globalnej w polskiej szkole 4) możliwości wdrażania edukacji globalnej w nauczaniu przedmiotowym w sposób systematyczny 5) wnioski i rekomendacje.

Raport edukacja w polskiej szkole