Jak dogadać się z rodzicami w szkole?

FILM/Webinar

Informacje o materiale

Data dodania: 01.04.2022

Grupa docelowa: Nauczyciele przedmiotowi, Rodzice, Specjaliści w szkole, Wychowawcy

Opis materiału

Gdy nauczyciele i rodzice działają wspólnie, są największymi sprzymierzeńcami dziecka w jego rozwoju w szkole. Niestety nie zawsze ta współpraca jest satysfakcjonująca, a we wzajemnych relacjach pojawiają się różne trudności.

Przyglądaliśmy się im i szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, co można zrobić, aby budować porozumienie między dorosłymi dla dobra uczniów i uczennic. Podczas webinarium rozmawialiśmy m.in. o tym: od czego zacząć współpracę z rodzicami uczniów i uczennic, jak się z nimi skutecznie komunikować, jakie działania na poziomie klasy i szkoły podjąć, by byli naszymi partnerami i sprzymierzeńcami.

Spotkanie poprowadziła Emilia Kędziorek – koordynatorka programu „Wychowanie to podstawa” w Centrum Edukacji Obywatelskiej, nauczycielka licealna z 27-letnim stażem (język łaciński, język polski, wiedza o kulturze), certyfikowana trenerka mindfulness.

Jej gościniami i gośćmi byli:

  • Natalia Fedan – psycholożka, pierwsza w Polsce propagatorka podejścia Self-Reg. Zajmuje się samoregulacją i współregulacją rodzica i dziecka, wspiera rodzicielstwo oparte na więzi i wewnętrznym spokoju.
  • Urszula Pieczonka – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej w Babicach, liderka w Laboratorium Szkoły uczącej się.
  • Marzenna Dąbrowska – nauczycielka matematyki, była wicedyrektorka szkoły podstawowej i gimnazjum; ekspertka ds. awansu zawodowego nauczycieli. Współpracuje z Centrum Edukacji Obywatelskiej od 2007 roku jako uczestniczka programów, mentorka i trenerka w programie “Szkoła ucząca się”.
  • Radosław Potrac – pedagog specjalny, terapeuta, dogoterapeuta, archeolog podwodny, historyk, nauczyciel WDŻ, od ponad 24 lat wychowawca, pracuje w Szkole Podstawowej na Pradze Północ.

Webinarium jest współorganizowane przez “Szkołę uczącą się”.

Program „Szkoła ucząca się” jest przedsięwzięciem realizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, które w roku 2000 zostało zainicjowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

Więcej na: www.sus.ceo.org.pl

Podobne materiały

Film lub webinarium

Emocje? Daj spokój! – jak rozmawiać z nastolatkami...

Zobacz
Film lub webinarium

Jak rozmawiać z młodzieżą o klimacie?

Projektowanie dostępnego uczenia się (UDL) to nowoczesne podejście do nauczania, które pozwala tworzyć lekcje uwzględniające potrzeby wszystkich
Zobacz
Film lub webinarium

Sztuka (w) edukacji. Jak korzystać ze sztuki w...

Obejrzyj webinarium „Sztuka (w) edukacji. Jak korzystać ze sztuki w szkole?”. Webinarium prowadzi Marta Przybył z Muzeum
Zobacz
Publikacja

Dobre praktyki w projektach młodzieżowych na rzecz zmiany

Zobacz
Film lub webinarium

Niegrzeczne, zestresowane czy skrzywdzone? Jak wspierać ucznia i...

Jak pracować z uczniem ze złożoną historią, nie tracąc przy tym własnych zasobów? Jak dostrzec więcej niż
Zobacz
Film lub webinarium

Trzeba mieć zdrowie i nerwy, by (się) uczyć....

Nowy przedmiot to szansa, by troska o zdrowie – psychiczne, fizyczne i społeczne – stała się kluczowym
Zobacz
Scenariusz lub ćwiczenie

Kosmiczne rewolucje. Spektakl

Zobacz
Publikacja

Myśląc o wieloetniczności

Zobacz
Scenariusz lub ćwiczenie

„Z Krainy Stresu do Krainy Spokoju” Kurs Nawigacji...

Materiał dodatkowy do projektów CEO opartych na metodzie Better Learning Programme (BLP) przeznaczony dla uczniów i uczennic.
Zobacz
Scenariusz lub ćwiczenie

„Z Krainy Stresu do Krainy Spokoju” Kurs Nawigacji...

Materiał dodatkowy do projektów CEO opartych na metodzie Better Learning Programme (BLP) przeznaczony dla uczniów i uczennic.
Zobacz
Film lub webinarium

Jak utrzymać zaangażowanie uczniów w projekcie edukacyjnym?

Wszystko, co musisz wiedzieć o zaangażowaniu uczniów, by kontynuować i doprowadzić projekt edukacyjny do finału.
Zobacz
Film lub webinarium

Dobrostan psychiczny i dobre relacje w szkole

Webinar z psychologiem poświęcony budowaniu dobrych relacji w szkole i zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzież
Zobacz
Biblioteka materiałów

Chcesz usystematyzować swoją wiedzę z tego obszaru?

Przejdź do sekcji TEMATY