Jak oceniać w zdalnej edukacji?

FILM/Webinar

Informacje o materiale

Data dodania: 12.06.2022

Grupa docelowa: Nauczyciele przedmiotowi, Wychowawcy

Opis materiału

Drodzy i Drogie, kolejnym naszym webinarium chcieliśmy odpowiedzieć na pytania i prośby zgłaszane do nas w sprawie oceniania w zdalnej edukacji: czy oceniać, jak oceniać, jak monitorować pracę uczniów, jak do specyfiki edukacji zdalnej dostosować metody oceniania kształtującego. 

Podczas webinarium położyliśmy nacisk na:

  • znaczenie docenienia zaangażowania uczniów w edukację zdalną,
  • informację zwrotnej od nauczyciela, samoocenę oraz ocenę koleżeńską,
  •  portfolio i e-portfolio,
  • dobre praktyki w zakresie łączenia oceniania kształtującego z ocenianiem stopniami,
  • wskazówki, jak rozpocząć stosowanie technik oceniania kształtującego w edukacji zdalnej.

O PROWADZĄCYCH WEBINARIUM

Danuta Sterna  – skończyła studia matematyczne na Uniwersytecie Warszawskim. Pracowała na Politechnice Warszawskiej i w liceach warszawskich, jako nauczycielka matematyki i dyrektor szkoły. Od 2000 roku współpracuje z CEO w programie Szkoła Ucząca Się . Propaguje w Polsce ocenianie kształtujące, pomysłodawczyni metody – OK zeszyt. Jest autorką publikacji dla nauczycieli i książek: „Ocenianie kształtujące w praktyce”, „Uczę (się) w szkole”, „Uczę się uczyć. Ocenianie kształtujące w praktyce”, „OKmiks” i współautorką książki „Uczę w klasach młodszych”. Prowadzi blog: Oś świata.

Agnieszka Wenda – pracuje jako nauczycielka w Niepublicznej Szkole Podstawowej im Juliusza Verne’a w Warszawie. Trenerka Centrum Edukacji Obywatelskiej, zwolenniczka oceniania kształtującego, stosująca na co dzień w swojej pracy informacje zwrotne. Asystentka nauczycieli wdrażających ocenianie kształtujące. Zaangażowana w programy Szkoła Ucząca Się, Szkoła dla Innowatora, Akademia Liderów Oświaty. Współautorka artykułów na temat oceniania kształtującego, szczególnie w odniesieniu do lekcji języka polskiego. Gorąca zwolenniczka OK zeszytu.

Leszek Olpiński – pracuje w Szkole Podstawowej nr 27 w Poznaniu, gdzie uczy fizyki, informatyki i etyki. Nieustannie szuka nowych, alternatywnych form pracy nauczyciela, jedną z nich jest rezygnacja ze stawiania ocen. Prowadzi na Youtube kanał dotyczący innowacji w nauczaniu “Turkusowa klasa” Jest jednym z inicjatorów ruchu „Protest z Wykrzyknikiem

Organizatorem kursu jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. Działanie jest prowadzone w ramach programu Szkoła Ucząca się realizowanego przez CEO we współpracy z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności.

 

Materiały dodatkowe

Artykuł

Jak oceniać w czasie nauczania zdalnego?

Pobierz

Podobne materiały

Publikacja

Szkolny kodeks dobrych praktyk dla klimatu i środowiska

Publikacja dostarcza narzędzi wspierających nauczycielki, nauczycieli, dyrektorki i dyrektorów szkół, a przede wszystkim zachęca uczennice i uczniów
Zobacz
Publikacja

Kodeks dobrych praktyk dla klimatu i środowiska. Wydanie...

Publikacja zawiera porady, jak zmniejszyć negatywny wpływ codziennych aktywności biurowych i różnych przedsięwzięć organizacyjnych na środowisko.
Zobacz
Scenariusz lub ćwiczenie

Ćwiczenie: Decydujemy i działamy wspólnie – pierwsze kroki...

Ćwiczenie pozwoli uczniom i uczennicom poczuć ducha wspólnoty poprzez stawianie pierwszych kroków w tworzeniu budżetu partycypacyjnego.
Zobacz
Scenariusz lub ćwiczenie

Ćwiczenie – Ekosystem w przydomowym ogrodzie

Podczas ćwiczenia uczniowie i uczennice wykorzystają wiedzę na temat funkcjonowania ekosystemów do zaprojektowania ogrodu permakulturowego.
Zobacz
Publikacja

Młodzi głosują. Wybory do parlamentu europejskiego czerwiec 2024....

Zobacz
Publikacja

Młodzi głosują. Wybory do parlamentu europejskiego czerwiec 2024....

Zobacz
Gra

Gra „O rety – REZUS! Czyli (bez)troski małego...

Gra karciana przeznaczona do wykorzystania w klasach, w których nauczyciele pracują z „Better Learning Programme” (BLP).
Zobacz
Scenariusz lub ćwiczenie

Historia nie musi się powtarzać! Nowe historie dla...

Zobacz
Film lub webinarium

Jak zaplanować projekt dotyczący różnorodności?

Zobacz
Scenariusz lub ćwiczenie

Ćwiczenie „Pakiet Platinium a Księga Koheleta”

Ćwiczenie można przeprowadzić na zakończenie omawiania fragmentów „Księgi Koheleta” (Biblia – Stary Testament) lub na godzinie wychowawczej.
Zobacz
Scenariusz lub ćwiczenie

Scenariusz „Dobrobyt a dobre życie – dyskusja o...

Zajęcia mają na celu pochylenie się nad pojęciami dobrobytu i dobrego życia jako koncepcji społecznych
Zobacz
Artykuł

Gra „Klimatyczne Wyzwania” – artykuł

W naszej europejskiej inicjatywie edukacyjnej związanej z grą „Klimatyczne Wyzwania” wzięło udział już ponad tysiąc nauczycieli
Zobacz
Biblioteka materiałów

Chcesz usystematyzować swoją wiedzę z tego obszaru?

Przejdź do sekcji TEMATY