Edukacja zdalna na SPEcjalne zamówienie

FILM/Webinar

Data dodania: 22.05.2020

Grupa docelowa: Specjaliści w szkole

Zapraszamy pedagogów i pedagożki, nauczycieli i naczycielki wspomagające i organizujące uczenie się dzieci ze specjalnymi potrzebami do wysłuchania nagrania z webinarium, podczas którego zastanawialiśmy się:
– Na czym polega nowa rola pedagogów i nauczycieli wspomagających w zakresie wspierania uczniów i uczennic ze specjalnymi potrzebami (i nie tylko) w edukacji zdalnej?
– Jak można planować pracę z dziećmi o specjalnych potrzebach.
– Po jakie narzędzia sięgać, pracując zdalnie z dziećmi o specjalnych potrzebach.

Podczas webinarium położyliśmy nacisk na:
– rolę pedagogów i nauczycieli wspomagających w zakresie wspierania uczniów i uczennic ze specjalnymi potrzebami (i nie tylko) w edukacji zdalnej
– planowanie pracy z dziećmi wymagającymi wsparcia we współpracy z innymi osobami w szkole (dyrektor, wychowawcy, nauczyciele przedmiotowi)
– konieczność współpracy z rodzicami, wspieranie się wzajemne.
– pomysły, narzędzia i sposoby pracy zdalnej z dziećmi i młodzieżą ze specjalnymi potrzebami.
– dobre praktyki.

Po wysłuchaniu webinarium będziecie:
– mogli zaplanować pracę i komunikację z uczniami oraz współpracy z innymi nauczycielami,
– znali przykłady wdrażanych rozwiązań w zakresie wspierania dzieci i młodzieży,
– mogli dzielić się własnymi pomysłami / rozwiązaniami / zasobami,
– potrafili odszukać w sieci narzędzia i samodzielnie przygotować dostosowane  materiały, karty pracy, ćwiczenia i zadania dla uczniów.

O prowadzących webinarium:

Jolanta Majkowska – pracuje w Zespole Szkół Specjalnych w Kowanówku. Autorka licznych artykułów i publikacji na temat innowacyjnych metod i technik nauczania. Trenerka programu Mistrzowie Kodowania, Współautorka bloga www.specjalni.pl .Należy do społeczności Superbelfrzy RP.

Zyta Czechowska – nauczyciel, pedagog specjalny, pracuje w Zespole Szkół Specjalnych w Kowanówku. Nauczyciel Roku 2019, trener z zakresu programowania i TIK. Ambasador programu eTwinning. e. Posiada tytuł Microsoft Innovative Educator Ekspert, nadawany przez firmę Microsoft najbardziej innowacyjnym nauczycielom na świecie. Współautorka bloga www.specjalni.pl

Izabella Jaskółka-Turek – pracuje w Szkole Podstawowej nr 2 Będzinie jako pedagog szkolny, terapeuta i pedagog specjalny. Prowadzi zajęcia dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych: dyslektycznych, z zaburzeniami w rozwoju emocjonalno-społecznym,
z niepełnosprawnością.Trenerka Centrum Edukacji Obywatelskiej w programach w programie Szkoła Ucząca Się

Organizatorem kursu jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. Działanie jest prowadzone w ramach programu Szkoła Ucząca się realizowanego przez CEO we współpracy z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności.

Materiały dodatkowe

prezentacja

Edukacja Zdalna Na SPEcjalne Zamówienie

linki z prezentacji