Wywiad z Lahoudem

FILM/Webinar

Informacje o materiale

Data dodania: 29.09.2021

Grupa docelowa: Nauczyciele przedmiotowi, Uczniowie, Wychowawcy

Opis materiału

Obejrzyjcie wywiad z panem Lahoudem, który opowiada o swoim życiu w Syrii i w Polsce oraz o doświadczeniu uchodźczym. Wywiad obudowany został specjalnym scenariuszem, wskazującym, w jaki sposób można wykorzystać film w czasie lekcji. Zwróćcie uwagę uczniów i uczennic, że każda osoba ma swoją historię, którą wypełniają wydarzenia, osoby, miejsca, czas. Dzięki temu jest ona wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Dlatego potrzebny jest szacunek, zrozumienie oraz empatia dla historii innej osoby. Niezbędnym warunkiem do opowiedzenia swojej historii jest atmosfera życzliwości i akceptacji. Zarówno my jej potrzebujemy, gdy mówimy o tym, co nas dotyczy, a jednocześnie powinniśmy/powinnyśmy zapewnić ją innym. Rozmowa, której fundament stanowią wspomniane wartości, tworzy niezbędną przestrzeń do budowania więzi między ludźmi.

Pobierz materiał

uch_4_mat-pomocniczy.wywiad_z_lahoudem

format: pdf

wielkość: 309,44 KB

Pobierz

Podobne materiały

Publikacja

Edukacja Obywatelska. Lekcje z „Przewodnika Obywatelskiego”.

Fragmenty podręcznika "Przewodnik Obywatelski", Materiały o wartościach, państwie, prawie i geopolityce.
Zobacz
Publikacja

Kodeks dobrych praktyk dla klimatu i środowiska. Wydanie...

Publikacja zawiera porady, jak zmniejszyć negatywny wpływ codziennych aktywności biurowych i różnych przedsięwzięć organizacyjnych na środowisko.
Zobacz
Scenariusz lub ćwiczenie

Autonomia ucznia: zaplanuj ją na każdym etapie lekcji.

Materiał dla nauczycieli, którzy chcą świadomie włączać autonomię uczniowską do lekcji, jako element zadań edukacyjnych, przebiegu dyskusji
Zobacz
Film lub webinarium

Kręgi wspólnoty – 1. semestr edukacji obywatelskiej.

Webinarium pogłębiające dla nauczycieli edukacji obywatelskiej - metody, dobre praktyki i gotowe rozwiązania.
Zobacz
Film lub webinarium

Uczy się, bo chce. O lekcji, która daje...

Dowiedz się jak sprawić, by uczniowie chcieli się uczyć, bo rozumieją po co? Poznaj strategie, które budują
Zobacz
Publikacja

Portfolio jako pomoc w kształceniu edukacji obywatelskiej

Portfolio to taki twój osobisty „zeszyt sukcesów” – miejsce, w którym zbierasz wszystko co pokazuje, czego się
Zobacz
Gra Edukacyjna

Plakat edukacyjny do pracy z Przewodnikiem KIWI

Zobacz
Publikacja

Młodzi w Akcji 2025/26. Krótki i praktyczny przewodnik...

Minipublikacja dla uczestników edycji Młodzi w Akcji 2025/26. Zawiera harmonogram, opis zadań w programie, materiały oraz propozycje
Zobacz
Scenariusz lub ćwiczenie

Scenariusz o diagnozie lokalnej do wykorzystania na lekcji...

Scenariusz lekcji o diagnozie lokalnej do wykorzystania na lekcji edukacji obywatelskiej.
Zobacz
Scenariusz lub ćwiczenie

Karty do analizy mechanizmów manipulacji i dezinformacji

Zobacz
Materiał graficzny

Plakat do powieszenia w szkole z działaniami obywatelskimi

Plakat przedstawiający działania obywatelskie z przedmiotu Edukacja Obywatelska.
Zobacz
Film lub webinarium

Film dla zespołów uczniowskich o metodzie projektu ,,Wasz...

Film dla uczniów i uczennic o metodzie projektu.
Zobacz
Biblioteka materiałów

Chcesz usystematyzować swoją wiedzę z tego obszaru?

Przejdź do sekcji TEMATY