Wskazówki dla wychowawcy klas. Jak rozmawiać o wielokulturowości w szkole?

Data dodania: 19.10.2021

Grupa docelowa: Wychowawcy

Wskazówki metodyczne dla wychowawczyń i wychowawców klas, który wesprze w budowaniu integracji wielokulturowego zespołu klasowego, w rozwiązywaniu konfliktów rówieśniczych na tle kulturowym, a także w udzielaniu pomocy uczniowi/uczennicy z doświadczaniem migracyjnym w procesie adaptacji do nowego otoczenia. Indywidualne podejście wychowawcy i wychowawczyni do specyficznych potrzeb dziecka z doświadczeniem migracyjnym i do całej klasy wymaga od niego/niej znacznie więcej wysiłku i pomysłowości niż w standardowych warunkach nauczania, ale przynosi dobre efekty dla wszystkich uczniów i uczennic.

Publikacja dla wychowawców jak rozmawiać o wielokulturowości w szkole?