Wolontariat szkolny – krok po kroku

FILM/Webinar

Data dodania: 10.09.2021

Grupa docelowa: Bibliotekarze, Dyrektorzy, Nauczyciele przedmiotowi, Specjaliści w szkole, Wychowawcy

Przedstawiamy krótką animację z inspiracjami na różne ciekawe działania wolontariackie. Wolontariat w szkole często skupia się na zbiórkach i jednorazowych działaniach dobroczynnych, uważamy jednak, że warto pójść o krok dalej. Pomyślcie o swoich szkołach: są w nich uczniowie i uczennice, dzieci starsze i młodsze. Jedni interesują się sportem, niektórzy grają na instrumentach, inni na komputerze. Uczennice i uczniowie są nieśmiali i towarzyscy; są wśród nich urodzeni liderzy, świetni organizatorzy i przyszli artyści. Jedni są uznawani za grzecznych, inni za rozrabiaków. Wielu z nich jeszcze nie wie, w czym są dobrzy. Nasze szkoły są różnorodne. Jeśli chcemy, by w wolontariat angażowali się różni uczniowie i uczennice, postarajmy się, by był on urozmaicony!

?>