Webinar „Luźniejsze dni w szkole? Przyjrzyj się relacjom w klasie”

FILM/Webinar

Data dodania: 16.08.2022

Grupa docelowa: Nauczyciele przedmiotowi, Nauczyciele świetlicy, Rodzice, Specjaliści w szkole, Wychowawcy

Webinarium poświęcone temu, jak poprzez język i codzienne zachowania budować dobre relacje w klasie i jak pogłębiać swoją uważność w tym zakresie.

Rozmawiają:

• Agnieszka Gabryelska – nauczycielka z I LO w Poznaniu, angażująca młodzież w liczne działania antydyskryminacyjne, nominowana w 2021 r. do Nagrody im. Ireny Sendlerowej,
  • Paulina Orbitowska-Fernandez – trenerka wspierająca m.in. kadrę szkolną i młodzież w budowaniu dobrych relacji w oparciu o empatyczną komunikację, współautorka książki „Empatia zmienia nas, zmienia szkołę, zmienia świat”
  • oraz Jacek Wasilewski – socjolingwista z UW, interesujący się wpływem języka na ludzi, ich emocje, relacje między nimi, a także na kształtowanie myślenia o sprawiedliwości, zaufaniu i wspólnocie, współautor książki „Uwięzieni w słowach rodziców. Jak uwolnić się od zaklęć, które rzucono na nas w dzieciństwie”.

Spotkanie prowadzi Jan Dąbkowski, koordynator programu „Szkoła otwartości” w CEO, trener edukacji antydyskryminacyjnej, dot. praw człowieka, wrażliwości społecznej i kulturowej.

iceland liechtenstein norway grants