Świadomość młodych nt. procesów migracyjnych

Data dodania: 27.09.2021

Grupa docelowa: Dyrektorzy, Nauczyciele przedmiotowi, Specjaliści w szkole, Wychowawcy

Co młodzież oraz młodzi ludzie wiedzą i myślą o migracjach? Skąd czerpią wiedzę na temat ruchów migracyjnych? Czy czują się wystarczająco poinformowani? Odpowiadają na te pytania w badaniu CEO, które ma na celu analizę i ocenę postaw młodzieży szkolnej i młodych dorosłych (13-35 lat) wobec zagadnień współczesnych migracji. Odczucia i postawy młodzieży zostały sprawdzone w zakresie: poczucia indywidualnego wpływu na losy migrantów i migrantek w Polsce i ich osobistych doświadczeń, źródeł wiedzy na temat współczesnych migracji, stosunku ich najbliższego otoczenia do zagadnień migracyjnych, obecności tematyki migracji i wielokulturowości w szkole.

Współczesne migracje - raport z badania