Ruch kadrowy w szkole. Jak radzić sobie ze zmianami w składzie zespołu?

FILM/Webinar

Informacje o materiale

Data dodania: 03.04.2023

Grupa docelowa: Dyrektorzy

Opis materiału

Webinarium z cyklu „Odporna szkoła” dla dyrektora poświęcone jest wyzwaniom zwiększonego ruchu kadrowego, który wiąże się z nowymi arkuszami organizacyjnymi na rok szkolny 2023/24.

Doświadczone dyrektorki szkół podstawowych i dyrektorka Centrum Usług Wspólnych podzieliły się praktyczną wiedzę o tym jak:

  • odpowiadać na wyzwania związane ze zmianami w kodeksie pracy i stosunku pracy na podstawie mianowania
  • gospodarować nadgodzinami w arkuszu organizacyjnym i zatrudniać osoby na emeryturze w 2023 roku
  • zatrudniać pedagogów specjalnych
  • zatrudniać osoby wspierające edukację uczniów i uczennic z doświadczeniem uchodźczym, asystentów międzykulturowych czy pomoc nauczyciela.

Prelegentki:

  • Ewa Dąbrowska – od 20 lat związana z samorządem i oświatą Gminy Chęciny. Od 3 lat pełni funkcję Dyrektora Centrum Usług Wspólnych w Chęcinach. Ekspert ds. rozwoju oświaty samorządowej, służąca wsparciem innym samorządowcom w realizacji zadań oświatowych. W działaniach nastawiona na dialog i porozumienie. Od wielu lat zaangażowana w tworzenie w Gminie Chęciny środowiska oświatowego, w którym najważniejsze jest kształtowanie kompetencji ucznia i nauczyciela, dbanie o ich dobrostan oraz tworzenie relacji. Pasjonatka metod efektywnego uczenia się.
  • Anna Listewnik – dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 57 im. gen. Władysława Andersa w Gdańsku. Ekspertka ds. awansu zawodowego nauczycieli, doradczyni metodyczna, trenerka wsparcia oświaty. Od 2018 roku prowadzi oddziały przygotowawcze dla uczniów z doświadczeniem migracyjnym. Członkini Zespołu ds. społecznych Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Gdańsku. Dzieli się dobrymi praktykami wypracowanymi w Gdańskim Modelu Integracji Imigrantów i Imigrantek.
  • Dorota Pintal – dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu, nauczycielka. Związana z Centrum Edukacji Obywatelskiej od 2010 roku, początkowo jako słuchaczka studiów podyplomowych dla Liderów Oświaty, następnie trenerka w programie „Aktywna Edukacja” i mentorka kursów Nauczycielska Akademia Internetowa. Trenerka i doradczyni w projekcie „Szkoła dla innowatora”.

Spotkanie poprowadził Przemysław Kluge.

___________

Partnerem wydarzenia jest Norwegian Refugee Council oraz Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Sieć dyrektorska „Odporna szkoła” organizowana jest w ramach programu „Szkoła ucząca się”.
Program ten jest przedsięwzięciem Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanym przez CEO.
Patronem medialnym wydarzenia jest „Dyrektor szkoły. Miesięcznik kierowniczej kadry oświaty”.

Podobne materiały

Scenariusz lub ćwiczenie

Kosmiczne rewolucje. Spektakl

Zobacz
Publikacja

Myśląc o wieloetniczności

Zobacz
Scenariusz lub ćwiczenie

„Z Krainy Stresu do Krainy Spokoju” Kurs Nawigacji...

Materiał dodatkowy do projektów CEO opartych na metodzie Better Learning Programme (BLP) przeznaczony dla uczniów i uczennic.
Zobacz
Scenariusz lub ćwiczenie

„Z Krainy Stresu do Krainy Spokoju” Kurs Nawigacji...

Materiał dodatkowy do projektów CEO opartych na metodzie Better Learning Programme (BLP) przeznaczony dla uczniów i uczennic.
Zobacz
Film lub webinarium

Jak utrzymać zaangażowanie uczniów w projekcie edukacyjnym?

Wszystko, co musisz wiedzieć o zaangażowaniu uczniów, by kontynuować i doprowadzić projekt edukacyjny do finału.
Zobacz
Film lub webinarium

Dobrostan psychiczny i dobre relacje w szkole

Webinar z psychologiem poświęcony budowaniu dobrych relacji w szkole i zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzież
Zobacz
Film lub webinarium

Porusz przestrzeń. Interwencje artystyczne dla młodzieży

Webinarium dla nauczycieli o tym, jak interwencje artystyczne budują poczucie sprawczości młodych ludzi i wspierają lokalną tożsamość.
Zobacz
Publikacja

Poradnik dla opiekuna samorządu uczniowskiego

Praktyczny przewodnik został stworzony, aby wspierać nauczycieli, dyrektorów i wszystkich zainteresowanych w rozwijaniu demokratycznych, zaangażowanych i skutecznych
Zobacz
Publikacja

Szkolny kodeks dobrych praktyk dla klimatu i środowiska

Publikacja dostarcza narzędzi wspierających nauczycielki, nauczycieli, dyrektorki i dyrektorów szkół, a przede wszystkim zachęca uczennice i uczniów
Zobacz
Publikacja

Kodeks dobrych praktyk dla klimatu i środowiska. Wydanie...

Publikacja zawiera porady, jak zmniejszyć negatywny wpływ codziennych aktywności biurowych i różnych przedsięwzięć organizacyjnych na środowisko.
Zobacz
Scenariusz lub ćwiczenie

Ćwiczenie: Decydujemy i działamy wspólnie – pierwsze kroki...

Ćwiczenie pozwoli uczniom i uczennicom poczuć ducha wspólnoty poprzez stawianie pierwszych kroków w tworzeniu budżetu partycypacyjnego.
Zobacz
Scenariusz lub ćwiczenie

Ćwiczenie – Ekosystem w przydomowym ogrodzie

Podczas ćwiczenia uczniowie i uczennice wykorzystają wiedzę na temat funkcjonowania ekosystemów do zaprojektowania ogrodu permakulturowego.
Zobacz
Biblioteka materiałów

Chcesz usystematyzować swoją wiedzę z tego obszaru?

Przejdź do sekcji TEMATY