O wychowawczej funkcji szkoły, kształtowaniu postaw, a także empatii i nauce otwartości na różnorodność

Szkoła powinna być miejscem, do którego dziecko lubi chodzić. Nie boi się. A jednocześnie traktuje je serio, poważnie. Wie, że ma tam dużo obowiązków. (…) Szkoła powinna być miejscem współpracy”. Zapraszamy do wysłuchania kolejnej rozmowy z cyklu „Ucz otwartości”, realizowanej w ramach Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”. Tym razem rozmawiamy o wychowawczej funkcji szkoły, problemach, z jakimi muszą się mierzyć wychowawcy i wychowawczynie, kształtowaniu postaw młodych ludzi, a także empatii i nauce otwartości na różnorodność. 

Gościnią tego odcinka podcastu jest dr Krystyna Starczewska – współzałożycielka i pomysłodawczyni Zespołu Społecznych Szkół Ogólnokształcących „Bednarska”, filozofką, pedagożką, a także członkinią Kapituły Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”.

Nagroda im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” przyznawana jest nauczycielkom i nauczycielom, którzy uczą i wychowują w duchu dialogu, otwartości i poszanowania innych, a także inspirują do działań zgodnych z tymi zasadami i wartościami, odgrywając aktywną rolę w swojej szkole oraz społeczności lokalnej.

Nagranie zrealizowała Dominika Panfil.

Inne aktualności

Aktualności

09/08/2023
Prezentacja do warsztatów dla nauczycieli ,,Budując mosty”
Projekt „Młodzi Przedsiębiorczy. Program rozwoju kompetencji społecznych i obywatelskich w szkołach branżowych’’ korzysta z dofinansowania o wartości 110 187,00 EUR otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy EOG....
czytaj więcej»
29/09/2022
Wyniki konkursu dziennikarskiego „Budujemy społeczeństwo otwarte”
Znamy już zwycięzców V edycji konkursu na projekt materiału dziennikarskiego pt. "Budujemy społeczeństwo otwarte", zorganizowanego w ramach programu „I am European: Historie i fakty o migracjach na XXI wiek” finansowanego...
czytaj więcej»

Zobacz inne obszary naszych działań