Opis materiału
W czasie webinarium:
– Porozmawiamy o tym, jak zinterpretować wiedzę zdobytą po przeprowadzeniu diagnozy lokalnej.
– Omówimy, czym jest potencjał lokalny i jak biblioteki mogą go twórczo wykorzystywać w swojej działalności.
– Dowiemy się jaką rolę może przyjmować biblioteka w lokalnej społeczności i co może wnieść praca z lokalną historią i dziedzictwem.
– Porozmawiamy o tym, jak biblioteka może odpowiadać na potrzeby i pomysły mieszkanek i mieszkańców.
– Omówimy, w jaki sposób można zachęcić i zaangażować lokalną społeczność w działania biblioteczne, a także jak wspólnie tworzyć miejsce, jakim jest biblioteka.
– Przedstawimy konkretne przykłady działań z lokalną społecznością, zarówno te realizowane w przestrzeni bibliotecznej, jak i poza nią.
Prowadzenie: Justyna Orlikowska – antropolożka, edukatorka i badaczka. Absolwentka Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego. Członkini Stowarzyszenia Pracownia Etnograficzna od 2009 roku. Prowadzi zajęcia dla dzieci, młodzieży oraz szkolenia dla kadr kultury, współtworzy materiały edukacyjne. Zaangażowana w projekty krajowe i międzynarodowe dotyczące szeroko pojętego dziedzictwa kulturowego, lokalnych tradycji i kultur regionalnych, a także projekty dotyczące wielokulturowości, oraz współczesnych nurtów antropologii.
*** Webinarium realizowane dzięki wsparciu Stowarzyszenia „Pracownia Etnograficzna” i finansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programy Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2023
👉 I część cyklu: https://biblioteka.ceo.org.pl/diagnoza-lokalna-w-bibliotece/