Opis materiału
Z webinarium dowiecie się:
- jak u dzieci w wieku 7-12 przebiega naturalny proces rozwijania świadomości społecznej,
- dlaczego rozwój świadomości społecznej wspiera bezpieczne korzystanie z urządzeń ekranowych i internetu,
- jak nauczyciele mogą wspierać rozwój świadomości społecznej u dzieci w szkole, a rodzice w domu.
Spotkanie prowadzili:
Jan Dąbkowski – koordynator „Dobrych łączy” rozwijających kompetencje społeczno-emocjonalne na rzecz bezpieczeństwa online i offline w Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Swoją ekspercką wiedzą podzielą się:
dr Magdalena Śniegulska – psycholożka ze Szkoły Edukacji PAFW i UW, a także Uniwersytetu SWPS. Prowadzi zajęcia z zakresu psychologii rozwoju, psychologicznych podstaw edukacji, wspierania rozwoju i umiejętności rodzicielskich. Autorka tekstów popularyzujących wiedzę psychologiczną z obszaru wychowania dzieci i problemów rozwojowych. Prowadzi terapię indywidualną i grupy terapeutyczne dla dzieci i młodzieży w podejściu poznawczo-behawioralnym.
dr hab. Piotr Plichta – pracownik Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego. Autor i współautor około 100 artykułów i rozdziałów w monografiach zwartych krajowych i zagranicznych. Autor „Socjalizacji i wychowania dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w erze cyfrowej”. Współautor programu program IMPACT – Interdyscyplinarnego Modelu Przeciwdziałania Agresji i Cyberprzemocy Technologicznej.
#sel