Opis materiału
Nauczycielko, Nauczycielu, obejrzyj webinarium, które pozwoli Ci poczuć się pewniej w sytuacji konfliktu, a także wykorzystać go do poprawy klasowych relacji.
Podczas webinarium dowiesz się:
- jak zareagować na konflikt,
- jak poradzić sobie ze swoimi emocjami,
- dlaczego podanie sobie ręki „ na zgodę” nie jest równoznaczne z zakończeniem konfliktu,
- czy i co możesz zrobić, by go skutecznie rozwiązać.
Przykładami oraz łatwymi do zastosowania metodami podzielili się:
- Bernadetta Białek – nauczycielka j. polskiego oraz WOS, oligofrenopedagog, pracująca SP nr 25 w Zabrzu; mentorka i autorka materiałów edukacyjnych w projektach Centrum Edukacji Obywatelskiej. Nominowana do Nagrody im. I. Sendlerowej „Za naprawianie świata”.
- Maciej Wojdyna – pedagog i nauczyciel j. polskiego w liceum i technikum. Od ponad dekady zajmuje się edukacją i rozwojem osobistym dzieci, młodzieży i dorosłych. Absolwent Szkoły Dobrej Edukacji oraz Instytutu Tutoringu Szkolnego. Ukończył studium psychoterapii zorientowanej na proces w Instytucie Psychologii Procesu.
- Dorota Whitten – wiceprezeska Fundacji Dom Pokoju, socjolożka i mediatorka, zajmuje się transformacją konfliktu w przestrzeni społecznej oraz edukacją szkolną, w tym zmianami postaw kadry pedagogicznej (budowanie otwartości i reorientacja na ucznia jako podmiot, a nie przedmiot praktyk). Od 2021 roku „pani od mediacji” w wielu wrocławskich szkołach.
Spotkanie poprowadził Michał Tragarz z Centrum Edukacji Obywatelskiej, trener i ekspert od kilkunastu lat pracujący z młodzieżą.
Webinarium zostało organizowane w ramach projektu „Włącz szkołę”. Projekt realizowany w partnerstwie z Fundacją Pole Dialogu z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.