Jak mądrze grać w bibliotece – przykłady projektów i zastosowań

FILM/Webinar

Data dodania: 24.04.2023

Grupa docelowa: Bibliotekarze, Nauczyciele przedmiotowi, Nauczyciele świetlicy, Rodzice, Specjaliści w szkole, Wychowawcy

Podczas spotkania opowiemy o tym w jaki sposób można wykorzystać gry jako narzędzie pracy ze społecznością lokalną i zespołem biblioteki. Przybliżymy różnorodne gatunki gier w tym gry terenowe, pokoje zagadek, symulacyjne, książkowe, planszowe i karciane.
Pokażemy kilka przykładów zrealizowanych działań łatwych do zastosowania w codziennych funkcjonowaniu biblioteki, albo przy okazji realizowanych projektów i działań strategicznych.
Będą także gry diagnozujące potrzeby i odkrywające lokalne potencjały. Gry które wzmocnią partnerstwa i pomogą je budować. Dzięki temu dobór odpowiedniej gry do potrzeb instytucji i odbiorców jej oferty będzie prostsze i bardziej efektywne. Nawet jeżeli chodzi tylko o wybór odpowiednich gier planszowych do zakupienia.
O grach opowiedzą:
Marcin Mitzner – twórca gier, edukator i trener. Realizuje projekty oparte na grach i grywalizacji od 17 lat i stworzył ich przeszło 450. Współpracuje z instytucjami kultury (lokalnymi i centralnymi), organizacjami pozarządowymi i biznesem. Prowadzi, jako dyrektor programowy firmę GD Events realizującą gry na zamówienie. Tutor programu Blisko w I i II edycji.
Aneta Majak – menedżerka kultury, animatorka kultury, dyrektorka instytucji kultury od ponad 10 lat, autorka narzędzi badawczych i scenariuszy warsztatów dla zespołów i lokalnej społeczności. Innowacyjna menedżerka, trenerka.

Projekt z lotu ptaka

Dwa ćwiczenia na podsumowanie szkolnego projektu młodzieżowego.

Karta pracy projekt młodzieżowy. Zielone ławki

Czy wasza szkoła funkcjonuje zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju Sprawdźcie to!

Karta pracy projekt młodzieżowy. Zielona inwentaryzacja

Gra terenowa jest formą zabawy, w której można potraktować region jako planszę do gry.

Karta pracy projekt młodzieżowy. Zaprzyjaźnij się z naturą

Wspólnie znajdźcie i przeanalizujecie inwestycje oraz aktywności gospodarcze, podjęte na terenie znajdującym się na obszarze chronionym.

Karta pracy projekt młodzieżowy. Szkolne dotleniacze

Wspólnie stwórzcie szkolny dotleniacz, czyli zielone miejsce na terenie waszej szkoły.

Karta pracy projekt młodzieżowy. Natura w otworku

Efektem waszego projektu młodzieżowego będzie m.in.: plener fotograficzny z wykorzystaniem aparatów otworkowych.