Gra o rozwój. Zestaw 8 scenariuszy gier edukacyjnych

Publikacja

Informacje o materiale

Data dodania: 19.09.2021

Grupa docelowa: Nauczyciele przedmiotowi

Opis materiału

Zestaw scenariuszy opracowany w ramach projektu „Wzór na rozwój”. Scenariusze te pozwalają w ciekawy sposób włączać perspektywę społeczną i globalną do nauki przedmiotów ścisłych. Praktyczne przykłady zastosowania zrównoważonych technologii pozwalają zrozumieć młodzieży sens zgłębiania teorii na lekcjach fizyki, chemii i biologii. Ponadpodstawowa. Możesz je zrealizować w wykorzystaniem modeli / zabawek edukacyjnych z serii Green Science. W ten sposób młodzież w trakcie 45 minutowych zajęć będzie miała okazję doświadczyć działania praw przyrodniczych i odnieść to doświadczenie do obecnej sytuacji na świecie. Materiał powstał w 2015 roku i jest zgodny z ówczesną podstawą programową.

Pobierz materiał

Publikacja gra o rozwój

format: pdf

wielkość: 281,65 KB

Pobierz

Publikacja gra o rozwój

format: pdf

wielkość: 281,65 KB

Pobierz

Podobne materiały

Film lub webinarium

„Szkoła demokracji” oczami uczniów i nauczycieli

Nagranie przedstawia wypowiedzi uczniów i nauczycieli, którzy dzielą się z nami swoimi refleksjami po udziale w programie
Zobacz
Materiał graficzny

Planer globalny 2025/26

Materiał do powieszenia w klasie/szkole prezentujący istotne święta międzynarodowe związane z aktualnymi wyzwaniami globalnymi.
Zobacz
Film lub webinarium

Webinarium: „Kogo mam w klasie? O relacjach, które...

Zobacz
Scenariusz lub ćwiczenie

Zgrani jak w kompoście

Uczniowie i uczennice uczą się doceniania nawzajem swojej różnorodności i wielości talentów inspirując się ze środowiskiem przyrodniczym.
Zobacz
Publikacja

Edukacja obywatelska. Komentarz metodyczny do podstawy programowej przedmiotu

Sprawdź komentarz metodyczny do podstawy programowej edukacji obywatelskiej – wejdź i zapoznaj się z praktycznymi wskazówkami dla
Zobacz
Film lub webinarium

Za dużo, za głośno, za szybko.

Zbyt głośno, zbyt dużo bodźców, zbyt szybko – to codzienność, która może skutecznie zaburzyć proces przyswajania wiedzy
Zobacz
Artykuł

Akademia szkolnego wolontariatu: wybierz temat dla siebie!

Opiekujesz się kołem wolontariatu w swojej szkole? Sprawdź, jak możesz rozwijać swoich uczniów i zamów nagrania ze
Zobacz
Publikacja

„28 sposobów na lekcję”

28 najczęściej stosowanych i uniwersalnych sposobów, które ułatwiają planowanie i prowadzenie zajęć.
Zobacz
Publikacja

Aktywność obywatelska młodych kobiet na rzecz globalnych wyzwań,...

Zapoznaj się z raportem dotyczącym aktywności obywatelskiej młodych kobiet
Zobacz
Film lub webinarium

Słuchamy, nie oceniamy: filmy i scenariusze do pracy...

Prezentacja materiałów filmowych oraz scenariuszy do edukacji emocjonalnej dla klas 7-8SP i szkół ponadpodstawowych.
Zobacz
Film lub webinarium

Nie dźwigaj wszystkiego sama – o wadze odporności

W trakcie webinaru rozmawialiśmy o strategiach, które pomagają na co dzień radzić sobie z wyzwaniami związanymi z
Zobacz
Film lub webinarium

Trudne rozmowy z wizją celu

Dyrektorki podzieliły się doświadczeniami trudnych rozmów i swoich sposobów, jak w nich osiągnąć założone cele. Przeanalizowaliśmy je
Zobacz
Biblioteka materiałów

Chcesz usystematyzować swoją wiedzę z tego obszaru?

Przejdź do sekcji TEMATY