Edukacja włączająca jako realizacja praw człowieka w praktyce szkolnej

FILM/Webinar

Data dodania: 12.02.2022

Grupa docelowa: Wychowawcy

Kolejne webinarium w ramach programu „Wychowanie to podstawa” – szczególne, ponieważ naszym gościem była Evgeniya Khoroltseva z Human Rights Academy w Oslo. Evgeniya podzieliła się z nami dobrymi praktykami z nurtu pedagogiki włączającej, wykorzystywanymi w norweskich szkołach oraz międzynarodowych projektach. Human Rights Academy jest partnerem Centrum Edukacji Obywatelskiej w programie „Wychowanie to podstawa”.

W spotkaniu wzięła udział:

Evgeniya Khoroltseva – uzyskała tytuł magistra filozofii na Uniwersytecie z Oslo (2006). Posiada 13-letnie doświadczenie w edukacji w zakresie praw człowieka oraz komunikacji międzykulturowej i zarządzania projektami w Human Rights Academy (HRA). Jest jednym ze współzałożycieli HRA (zał. 2008). Pracowała w Norweskiej Organizacji na rzecz Uchodźców (NOAS) jako oficer informacji (2006-2008). Obecnie członek zarządu w sieci „Edukacja w zakresie demokracji i praw człowieka w Europie” (DARE).

Rolę gospodyni pełniła:

Elżbieta Grab – koordynatorka programów CEO Soci@LL.Otwarta szkoła oraz Równe/Różne. Wspieranie równości płci w szkołach. Edukatorka w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Od 2016 roku współpracuje ze Stowarzyszeniem Interwencji Prawnej. Współtworzy Grupę Nieformalną Trzykrotność, która działa na rzecz kobiet z doświadczeniem uchodźstwa mieszkających w Warszawie.

———
Projekt “Wychowanie to podstawa” korzysta z dofinansowania o wartości 109 tys. euro otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy EOG.

Celem projektu “Wychowanie to podstawa” jest przygotowanie i upowszechnienie modelowego procesu planowania, tworzenia i wdrażania rozwiązań wzmacniających funkcję wychowawczą szkoły, nastawioną na kształcenie u uczniów i uczennic kompetencji społecznych, obywatelskich i osobistych, przy jednoczesnym wzmocnieniu inkluzyjności działań edukacyjnych.

Prezentacja do webinarium "Edukacja włączająca jako realizacja praw człowieka w praktyce szkolnej".