Opis materiału
Podczas webinaru próbujemy zidentyfikować problemy, które pojawiły się w związku z nową sytuacją edukacji zdalnej oraz określamy sposoby i możliwości radzenia sobie z nimi. Prowadzące – nauczycielki z wieloletnim stażem, podają praktyczne przykłady szukania rozwiązań, a współprowadzący psycholog podpowiada, jak radzić sobie z własnymi emocjami.
Podczas webinarium rozmawialiśmy o:
– zarządzaniu sobą w czasie
– zetknięciu się z nowymi technologiami, narzędziami internetowymi
– złapaniu równowagi między pracą, a życiem osobistym
– lęku o sytuację uczniów
– stresie związanym z kontrolą efektywności procesu uczenia się
– stresie związanym z powrotem do tradycyjnej formy edukacji
O prowadzących
Wioletta Chodkowska – od wielu lat pracuje w Niepublicznej Szkole Podstawowej nr 97 w Warszawie, w której jest nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej. Pełniła także rolę liderki oraz wchodziła w skład zespołu zarządzającego szkołą. Uważa, że podstawą procesu uczenia się są relacje. Z CEO współpracuje od 2014 roku, ponieważ tu spotyka ludzi, którzy ją inspirują. Jest trenerką i mentorką w programie Szkoła Ucząca Się.
Katarzyna Młodożeniec – w szkole przy tablicy pracuje ponad 20 lat. Nauczycielką została z przypadku, ale dzisiaj nie wyobraża sobie siebie w innej roli. Była dyrektorem Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Warszawie, pracowała też jako pedagog, przez 9 lat uczyła historii i rosyjskiego. Obecnie pracuje jako nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej.
Bożena Rakowska – nauczycielka dyplomowana edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 3 w Sulechowie. Mentorka i Okejka kursów internetowych w Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. W pracy z uczniami stosuje ocenianie kształtujące. Kompetencje swoich uczniów rozwija, wykorzystując metodę projektu. Uczy bez ocen sumujących. W swojej pracy ceni etap planowania i przygotowania zajęć. W procesie uczenia się uczniów stawia na umiejętności. W szkole, w której uczy pełni rolę lidera oceniania kształtującego.
Tomasz Kołodziejczyk – socjolog, wychowawca, współautor programów „Spójrz Inaczej” i „Spójrz inaczej na agresję”, certyfikowany specjalista terapii uzależnień, od wielu lat wspiera, szkoli i superwizuje wychowawców i nauczycieli, zwłaszcza w obszarach uczenia umiejętności psychospołecznych, rozwiązywania problemów wychowawczych, prowadzenia klasy, pracy wokół agresji i przemocy, uzależnień behawioralnych oraz coachingu nauczycielskiego.