Dobre praktyki związane z migracjami

Dobra praktyka

Data dodania: 06.12.2021

Grupa docelowa: Specjaliści w szkole

Publikacja zawiera przykłady dobrych praktyk dotyczących migracji, szczególnie w zakresie edukacji. Z materiału dowiemy się jakie metody zastosować, by proces integracji uczniów i uczennic z doświadczeniem migracji przebiegał prawidłowo i płynnie. Źródłem dobrych praktyk opisanych w publikacji jest doświadczenie polskich szkół i edukatorów, a także zagraniczne działania systemowe. Autorka omawia m.in. intensywną naukę języka kraju goszczącego, asystenturę międzykulturową i Szkolne Kodeksy Równego Traktowania.

Dobre praktyki związane z migracjami

Podatki. Scenariusze zajęć

Zestaw 3 scenariuszy zajęć dotyczących podatków.

Edukacja o polityce. Przewodnik metodyczny

Publikacja jak prowadzić w szkole edukację o polityce.

Zrozumieć politykę UE- Pomoc humanitarna i ochrona ludności

Publikacja poświęcona działaniom, jakie podejmuje UE w zakresie pomocy ofiarom klęsk żywiołowych i konfliktów oraz ochrony osób

Unia i świat – scenariusze lekcji dla nauczycieli

Scenariusze lekcji dla nauczycieli WOS oraz wychowawców na temat celów i form pomocy rozwojowej i humanitarnej Unii

Wspólny rynek UE – scenariusze lekcji dla nauczycieli

Scenariusze lekcji dla nauczycieli WOS oraz wychowawców na temat 4 swobód wspólnego rynku Unii Europejskiej.

Prawa podstawowe UE – scenariusze lekcji dla nauczycieli

Scenariusze lekcji dla nauczycieli WOS oraz wychowawców na temat praw podstawowych obywateli Unii Europejskiej.

Karta praw podstawowych Unii Europejskiej

Karta praw podstawowych Unii Europejskiej - Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej.

Świat zaczyna się blisko mnie – globalne myślenie...

Lokalna społeczność w otaczającym nas świecie może mieć istotny wpływ na na zmianę klimatu, pomimo pozornie sprzecznych

Temat: Europa. Scenariusze lekcji europejskiej

Publikacja zawiera 16 scenariuszy lekcji o tematyce europejskiej do realizacji treści programowych różnych przedmiotów.

Wartości Unii Europejskiej – scenariusze lekcji dla nauczycieli

Scenariusze lekcji dla nauczycieli WOS oraz wychowawców na temat wartości, na których opiera się Unia Europejska.

UE & ja

Publikacja zawiera informacje o tym, jak powstała UE, jak funkcjonuje i jak wpływa na życie jej obywateli.

Podsumowanie warsztatu „Co to jest dobra żywność?”

Artykuł podsumowujący spotkanie online "Co to jest dobra żywność?" wspierający w realizacji zadań interdycyplinarnych o tym samym