Co zrobić, by projekt cały czas trwał? Ćwiczenia

Data dodania: 26.01.2023

Grupa docelowa: Bibliotekarze, Nauczyciele przedmiotowi, Wychowawcy

Niniejszy materiał ma pomóc w realizacji projektu młodzieżowego i utrzymaniu motywacji młodzieży przy realizacji wyznaczonych celów.

Bardzo dobry temat projektu i początkowy zapał młodzieży nie zawsze oznaczają, że projekt się uda. Czasem w działaniach projektowych wyraźnie daje o sobie znać proces grupowy, który polega na przejściu od początkowego entuzjazmu do rozczarowania i zniechęcenia. Czasem z tego stanu wychodzimy na prostą, a czasem niestety w nim pozostajemy. W uniknięciu trudności może pomóc określenie już na samym początku celu projektu i odpowiednie motywowanie młodzieży w trakcie pracy projektowej.

Materiał powstał, w ramach programu Globalna szkoła. Razem dla równości, realizowanego w ramach projektu Szkoła otwartości. Wspieranie równości płci. Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Co zrobić, by projekt cały czas trwał? Ćwiczenia