Badanie świadomości młodych w Polsce na temat zmiany klimatu

Data dodania: 06.09.2021

Grupa docelowa: Bibliotekarze, Dyrektorzy, Nauczyciele przedmiotowi, Wychowawcy

Młodzież oraz młodzi dorośli wiedzą, że zmiana klimatu dzieje się tu i teraz. Jak pokazuje przeprowadzone w przez 2020 roku Centrum Edukacji Obywatelskiej badanie, dostrzegają oni i one jej negatywne skutki – w Polsce w szczególności niemroźne zimy lub ich brak, upały i częstsze występowanie susz czy powodzie. Wciąż jednak nie mają pełnego zrozumienia otaczających ich zjawisk. Co tak naprawdę młodzi wiedzą i skąd czerpią wiedzę o zmianie klimatu? Przeprowadziliśmy badanie wśród młodych ludzi, w wieku 13-35 lat, w którym zapytaliśmy o ich wiedzę i kompetencje w zakresie globalnej odpowiedzialności, ze szczególnym uwzględnieniem zmiany klimatu. Aby skutecznie edukować, potrzeba nam informacji dotyczących aktualnej świadomości młodych ludzi na temat zagadnień związanych z klimatem. Musimy wiedzieć też, jak mówić o zjawisku zmiany klimatu, aby motywować do działania oraz jakimi kanałami przekazywać informacje. Bo efektywne działanie zaczyna się od edukacji.

Badanie świadomości nt zmiany klimatu

Raport z badania 2020