Animacja kultury w przeciwdziałaniu mowie nienawiści

Dobra praktyka

Data dodania: 06.09.2021

Tekst zawiera propozycję, by spojrzeć na animację kultury jako na jedną z metod, którą można się posłużyć w pracy na rzecz przeciwdziałania mowie nienawiści. Jest także zaproszeniem, by z tej metody skorzystać. Działanie w formie projektu animacyjnego może być zwróceniem uwagi na problem mowy nienawiści, uświadomieniem jej mechanizmów, powodem do (auto)refleksji, sposobem na dotarcie do większej liczby osób i zachęcenie ich do reagowania. W tekście znaleźć można cenne wskazówki i zasady, którymi należy się kierować podejmując tego rodzaju aktywności, a także przykładowe pomysły na działania, takie jak performance czy gra miejska. Zbiór dobrych praktyk powstał w ramach projektu „Nienawiść – jestem przeciw”.