Jak korzystać z mocy AI? Inspiracje i trendy w bibliotece

FILM/Webinar

Informacje o materiale

Data dodania: 02.08.2024

Grupa docelowa: Bibliotekarze, Nauczyciele przedmiotowi, Nauczyciele świetlicy, Wychowawcy

Opis materiału

Poznaj nieznane moce AI! Odkryj nowe, inspirujące sposoby na wykorzystanie sztucznej inteligencji do tworzenia cyfrowych opowieści, interaktywnych narracji, scenariuszy, gier, atrakcyjnych wydarzeń, angażujących treści i efektywnych działań promujących bibliotekę.

Podczas webinaru uczestnicy zapoznli się z innowacyjnymi trendami i narzędziami AI, które mogą wzbogacić ofertę biblioteki oraz zwiększyć jej widoczność w społeczności lokalnej. W trakcie spotkania pokażemy, jak sztuczna inteligencja może stać się kluczowym narzędziem w tworzeniu interesujących wydarzeń oraz w promocji biblioteki.

Oglądaj, aby poznać:

💡 Pomysły i inspiracje na działania edukacyjno-kulturalne w bibliotece z wykorzystaniem zasobów biblioteki, które przyciągną mieszkańców i zwiększą ich zaangażowanie.

💡 Proste i intuicyjne narzędzia AI i zaskakujące sposoby ich wykorzystania podczas zajęć i warsztatów bibliotecznych, do promocji i tworzenia multimediów.

💡 Zestaw gotowych do użycia materiałów, scenariuszy zajęć i szablonów do wykorzystania podczas zajęć i warsztatów z AI oraz w promocji.

Prowadzenie: Sylwia Żółkiewska — projektantka, kreatywna menadżerka, edukatorka i animatorka kultury. Autorka i współautorka tekstów o nowych technologiach w sztuce, kulturze, edukacji i biznesie (m.in. książki „Biznes w świecie mobile. Jak zaprojektować, wykonać i wypromować aplikację mobilną” nominowanej do nagrody Economicus). Od lat prowadzi autorskie warsztaty, szkolenia i wykłady (PJATK, UW), dotyczące nowych mediów, kreatywnego i świadomego z nich korzystania. Więcej: www.zolkiewska.pl

Materiały dodatkowe

Prompt nr 1 użyty podczas webinaru

Pobierz

Prompt nr 2 użyty podczas webinaru

Pobierz

Podobne materiały

Publikacja

Szkolny kodeks dobrych praktyk dla klimatu i środowiska

Publikacja dostarcza narzędzi wspierających nauczycielki, nauczycieli, dyrektorki i dyrektorów szkół, a przede wszystkim zachęca uczennice i uczniów
Zobacz
Publikacja

Kodeks dobrych praktyk dla klimatu i środowiska. Wydanie...

Publikacja zawiera porady, jak zmniejszyć negatywny wpływ codziennych aktywności biurowych i różnych przedsięwzięć organizacyjnych na środowisko.
Zobacz
Scenariusz lub ćwiczenie

Ćwiczenie: Decydujemy i działamy wspólnie – pierwsze kroki...

Ćwiczenie pozwoli uczniom i uczennicom poczuć ducha wspólnoty poprzez stawianie pierwszych kroków w tworzeniu budżetu partycypacyjnego.
Zobacz
Scenariusz lub ćwiczenie

Ćwiczenie – Ekosystem w przydomowym ogrodzie

Podczas ćwiczenia uczniowie i uczennice wykorzystają wiedzę na temat funkcjonowania ekosystemów do zaprojektowania ogrodu permakulturowego.
Zobacz
Publikacja

Młodzi głosują. Wybory do parlamentu europejskiego czerwiec 2024....

Zobacz
Publikacja

Młodzi głosują. Wybory do parlamentu europejskiego czerwiec 2024....

Zobacz
Gra

Gra „O rety – REZUS! Czyli (bez)troski małego...

Gra karciana przeznaczona do wykorzystania w klasach, w których nauczyciele pracują z „Better Learning Programme” (BLP).
Zobacz
Scenariusz lub ćwiczenie

Historia nie musi się powtarzać! Nowe historie dla...

Zobacz
Film lub webinarium

Jak zaplanować projekt dotyczący różnorodności?

Zobacz
Scenariusz lub ćwiczenie

Ćwiczenie „Pakiet Platinium a Księga Koheleta”

Ćwiczenie można przeprowadzić na zakończenie omawiania fragmentów „Księgi Koheleta” (Biblia – Stary Testament) lub na godzinie wychowawczej.
Zobacz
Scenariusz lub ćwiczenie

Scenariusz „Dobrobyt a dobre życie – dyskusja o...

Zajęcia mają na celu pochylenie się nad pojęciami dobrobytu i dobrego życia jako koncepcji społecznych
Zobacz
Artykuł

Gra „Klimatyczne Wyzwania” – artykuł

W naszej europejskiej inicjatywie edukacyjnej związanej z grą „Klimatyczne Wyzwania” wzięło udział już ponad tysiąc nauczycieli
Zobacz
Biblioteka materiałów

Chcesz usystematyzować swoją wiedzę z tego obszaru?

Przejdź do sekcji TEMATY