Ruch kadrowy w szkole. Jak radzić sobie ze zmianami w składzie zespołu?

FILM/Webinar

Informacje o materiale

Data dodania: 03.04.2023

Grupa docelowa: Dyrektorzy

Opis materiału

Webinarium z cyklu „Odporna szkoła” dla dyrektora poświęcone jest wyzwaniom zwiększonego ruchu kadrowego, który wiąże się z nowymi arkuszami organizacyjnymi na rok szkolny 2023/24.

Doświadczone dyrektorki szkół podstawowych i dyrektorka Centrum Usług Wspólnych podzieliły się praktyczną wiedzę o tym jak:

  • odpowiadać na wyzwania związane ze zmianami w kodeksie pracy i stosunku pracy na podstawie mianowania
  • gospodarować nadgodzinami w arkuszu organizacyjnym i zatrudniać osoby na emeryturze w 2023 roku
  • zatrudniać pedagogów specjalnych
  • zatrudniać osoby wspierające edukację uczniów i uczennic z doświadczeniem uchodźczym, asystentów międzykulturowych czy pomoc nauczyciela.

Prelegentki:

  • Ewa Dąbrowska – od 20 lat związana z samorządem i oświatą Gminy Chęciny. Od 3 lat pełni funkcję Dyrektora Centrum Usług Wspólnych w Chęcinach. Ekspert ds. rozwoju oświaty samorządowej, służąca wsparciem innym samorządowcom w realizacji zadań oświatowych. W działaniach nastawiona na dialog i porozumienie. Od wielu lat zaangażowana w tworzenie w Gminie Chęciny środowiska oświatowego, w którym najważniejsze jest kształtowanie kompetencji ucznia i nauczyciela, dbanie o ich dobrostan oraz tworzenie relacji. Pasjonatka metod efektywnego uczenia się.
  • Anna Listewnik – dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 57 im. gen. Władysława Andersa w Gdańsku. Ekspertka ds. awansu zawodowego nauczycieli, doradczyni metodyczna, trenerka wsparcia oświaty. Od 2018 roku prowadzi oddziały przygotowawcze dla uczniów z doświadczeniem migracyjnym. Członkini Zespołu ds. społecznych Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Gdańsku. Dzieli się dobrymi praktykami wypracowanymi w Gdańskim Modelu Integracji Imigrantów i Imigrantek.
  • Dorota Pintal – dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu, nauczycielka. Związana z Centrum Edukacji Obywatelskiej od 2010 roku, początkowo jako słuchaczka studiów podyplomowych dla Liderów Oświaty, następnie trenerka w programie „Aktywna Edukacja” i mentorka kursów Nauczycielska Akademia Internetowa. Trenerka i doradczyni w projekcie „Szkoła dla innowatora”.

Spotkanie poprowadził Przemysław Kluge.

___________

Partnerem wydarzenia jest Norwegian Refugee Council oraz Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Sieć dyrektorska „Odporna szkoła” organizowana jest w ramach programu „Szkoła ucząca się”.
Program ten jest przedsięwzięciem Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanym przez CEO.
Patronem medialnym wydarzenia jest „Dyrektor szkoły. Miesięcznik kierowniczej kadry oświaty”.

Podobne materiały

Publikacja

Szkolny kodeks dobrych praktyk dla klimatu i środowiska

Publikacja dostarcza narzędzi wspierających nauczycielki, nauczycieli, dyrektorki i dyrektorów szkół, a przede wszystkim zachęca uczennice i uczniów
Zobacz
Publikacja

Kodeks dobrych praktyk dla klimatu i środowiska. Wydanie...

Publikacja zawiera porady, jak zmniejszyć negatywny wpływ codziennych aktywności biurowych i różnych przedsięwzięć organizacyjnych na środowisko.
Zobacz
Scenariusz lub ćwiczenie

Ćwiczenie: Decydujemy i działamy wspólnie – pierwsze kroki...

Ćwiczenie pozwoli uczniom i uczennicom poczuć ducha wspólnoty poprzez stawianie pierwszych kroków w tworzeniu budżetu partycypacyjnego.
Zobacz
Scenariusz lub ćwiczenie

Ćwiczenie – Ekosystem w przydomowym ogrodzie

Podczas ćwiczenia uczniowie i uczennice wykorzystają wiedzę na temat funkcjonowania ekosystemów do zaprojektowania ogrodu permakulturowego.
Zobacz
Publikacja

Młodzi głosują. Wybory do parlamentu europejskiego czerwiec 2024....

Zobacz
Publikacja

Młodzi głosują. Wybory do parlamentu europejskiego czerwiec 2024....

Zobacz
Gra

Gra „O rety – REZUS! Czyli (bez)troski małego...

Gra karciana przeznaczona do wykorzystania w klasach, w których nauczyciele pracują z „Better Learning Programme” (BLP).
Zobacz
Scenariusz lub ćwiczenie

Historia nie musi się powtarzać! Nowe historie dla...

Zobacz
Film lub webinarium

Jak zaplanować projekt dotyczący różnorodności?

Zobacz
Scenariusz lub ćwiczenie

Ćwiczenie „Pakiet Platinium a Księga Koheleta”

Ćwiczenie można przeprowadzić na zakończenie omawiania fragmentów „Księgi Koheleta” (Biblia – Stary Testament) lub na godzinie wychowawczej.
Zobacz
Scenariusz lub ćwiczenie

Scenariusz „Dobrobyt a dobre życie – dyskusja o...

Zajęcia mają na celu pochylenie się nad pojęciami dobrobytu i dobrego życia jako koncepcji społecznych
Zobacz
Artykuł

Gra „Klimatyczne Wyzwania” – artykuł

W naszej europejskiej inicjatywie edukacyjnej związanej z grą „Klimatyczne Wyzwania” wzięło udział już ponad tysiąc nauczycieli
Zobacz
Biblioteka materiałów

Chcesz usystematyzować swoją wiedzę z tego obszaru?

Przejdź do sekcji TEMATY