Webinar „Jak ze swoją klasą budować otwarty i wspierający zespół”

FILM/Webinar

Informacje o materiale

Data dodania: 05.09.2022

Grupa docelowa: Nauczyciele przedmiotowi, Specjaliści w szkole, Wychowawcy

Opis materiału

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy o:

  • kompetencjach, jakie warto rozwijać w sobie i swoich uczniach, żeby stworzyć bezpiecznie funkcjonujący i wspierający się zespół;
  • metodach, jakie warto używać w zróżnicowanych klasach;
  • pomysłach na lekcje wychowawcze i przedmiotowe.

Swoją ekspercką wiedzą dzielą się:

  • Izabela Podsiadło-Dacewicz – koordynatorka systemowych programów: “Szkoła Przyjazna Prawom Człowieka. Jak przeciwdziałać wykluczeniu i przemocy w szkole?” oraz “Akademia Wychowawcy” w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.
  • dr Iwona Kołodziejek – nauczycielka w szkole podstawowej i Szkole Edukacji PAFW i UW. Zajmuje się rozwijaniem kompetencji wychowawczych i komunikacyjnych oraz edukacyjnym projektowaniem.
  • Maciej Śliwa – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie z 30-letnim stażem. Trener antydyskryminacyjny, aktywista, działacz Amnesty International. Absolwent Szkoły Trenerów Antyprzemocowych SZTAMY Fundacji Herstory.

Spotkanie prowadzi Jan Dąbkowski – szef zespołu programu „Szkoła otwartości” Centrum Edukacji Obywatelskiej, trener edukacji antydyskryminacyjnej, dot. praw człowieka, wrażliwości społecznej i kulturowej.

Podobne materiały

Publikacja

O naprawianiu świata i uczeniu (się) otwartości

Publikacja jest zbiorem wywiadów, esejów i inspiracji dydaktycznych, który Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej przygotowała z okazji przyznania
Zobacz
Publikacja

Ankieta – Młodzi Głosują 2023

Przewodnik - podstawy przeprowadzania ankiet. Czym jest próba, jak zbudować kwestionariusz, czy pilotaż jest potrzebny?
Zobacz
Publikacja

Wywiad – Młodzi Głosują 2019

Przewodnik - jak przeprowadzić wywiady z przedstawicielami grup, do których kierujecie kampanie profrekwencyjne.
Zobacz
Scenariusz lub ćwiczenie

Twórz z nami Latarnika Wyborczego – Młodzi Głosują...

Scenariusz lekcji, na której uczennice i uczniowie będą mieli szansę pomyśleć o najważniejszych dla nich sprawach w
Zobacz
Scenariusz lub ćwiczenie

Po co nam partie? – Młodzi Głosują 2023

Scenariusz lekcji o partiach politycznych i ich znaczeniu dla demokracji. Rola założycieli i założycielek partii oraz formułowanie
Zobacz
Scenariusz lub ćwiczenie

To nam się w głowach (nie) mieści –...

Scenariusz lekcji o poglądach najmłodszego pokolenia wyborców. Podsumowania raportów, przegląd najważniejszych kwestii społeczno-politycznych
Zobacz
Scenariusz lub ćwiczenie

Świadomy wybór – Młodzi Głosują 2023

Scenariusz lekcji o świadomym głosowaniu w demokratycznym państwie. Kryteria wyboru, mechanizmy podejmowania decyzji wyborczych.
Zobacz
Scenariusz lub ćwiczenie

Parlament – centrum demokracji. – Młodzi Głosują 2023

Scenariusz lekcji o systemie parlamentarno-gabinetowym. Kompetencje i uprawnienia Sejmu i Senatu RP. Przebieg wyborów parlamentarnych.
Zobacz
Publikacja

Wybory – Krótka lista kontrolna – Młodzi Głosują...

Lista kontrolna przygotowująca do przeprowadzenia symulacji wyborów w szkołach. Program Młodzi Głosują 2023.
Zobacz
Publikacja

Jak zorganizować szkolną debatę? – Młodzi Głosują 2023

Przewodnik - jak zorganizować szkolną debatę? Projekt Młodzi Głosują 2023. Dobre praktyki i przykłady tematów wraz z
Zobacz
Publikacja

Jak przeprowadzić wybory? – Przewodnik Młodzi Głosują 2023

Przewodnik - jak przeprowadzić szkolne wybory krok po kroku. Projekt Młodzi Głosują 2023.
Zobacz
Materiał graficzny

Plakaty i wlepki – Młodzi Głosują 2023

Zbiór infografik o wyborów do Sejmu i Senatu Rzeczpospolitej Polskiej. Plakaty i wlepki z projektu Młodzi Głosują
Zobacz
Biblioteka materiałów

Chcesz usystematyzować swoją wiedzę z tego obszaru?

Przejdź do sekcji TEMATY